• benchmark.pl
 • newsy
 • Kalkulator graficzny Casio ClassPad FX-400CP z kolorowym dotykowym ekranem 4,7"

Kalkulator graficzny Casio ClassPad FX-400CP z kolorowym dotykowym ekranem 4,7"

przeczytasz w 2 min.

iPhone w świecie kalkulatorów

Casio ClassPad FX-CP400 ekrany

Zanim świat ogarnęła gorączka smartfonów, jeszcze przed epoką palmtopów, a nawet jeszcze przed udomowieniem pecetów, jednym z bardziej zaawansowanych sprzętów w naszych kieszeniach były kalkulatory (komputerki) graficzne. Wszystko zaczęło się od wprowadzonego w 1984 roku Casio FX-7000G. Po niespełna 20 latach na rynku pojawiła się seria ClassPad, kalkulatorów z ekranem obsługiwanym rysikiem. Rok 2013 wśród kalkulatorów graficznych będzie należał do dotykowego Casio FX-CP400 z serii Class Pad.

Ten nieco przydługi wstęp był konieczny, gdyż Casio FX-CP400 łączy cechy dwóch wspomnianych serii kalkulatorów Casio. Nowy kalkulator dodaje dotykowe funkcje do potencjału  zaawansowanego modelu Casio FX-CG20. Casio FX-CP400 będzie wyposażony w 4,7 calowy kolorowy ekran, który nie tylko efektownie wykreśli przebiegi funkcyjne, rozwiąże symbolicznie skomplikowane równania, ale nawet pozwoli na pracę ze zdjęciami.

Casio ClassPad FX-CP400 rysik

Można wiele mówić o funkcjach Casio ClassPad FX-CP400, ale zapewne chcecie znać specyfikację.

 • ekran 4,8 cala, 65536 kolorów
 • rozdzielczość 320 x 528 pikseli
 • pamięć RAM 500 kB, ROM 5,5 MB, dysk Flash 24 MB
 • porty: USB 2.0
 • zasilanie: cztery akumulatory AAA
 • wymiary: 206 x 89 x 21,1 mm
 • waga 320 gramów

Kalkulator oprócz dotykowego ekranu obsługiwanego piórkiem wyposażono w klawiaturę z tradycyjnymi przyciskami. Za jego pomocą można przeprowadzać i wizualizować bardzo skomplikowane obliczenia, a nawet policzyć zadanie na egzaminie jeśli profesor się zgodzi. W końcu jak tu wytłumaczyć, że zamiast kilku kartek bazgrołów, wypisujemy pięknie wynik - zero.

Tak reklamuje swój produkt Casio - "Użytkownicy mogą intuicyjnie obsługiwać fx-CP400, bez skomplikowanych operacji, po prostu przeciągając i upuszczając formuły w obszarze wykresu. Można za jego pomocą rysować kształty na tle różnego typu obrazów, co przydaje się do studiowania takich zjawisk, jak chociażby parabole. Połączenie funkcji matematycznych z rzeczywistymi zjawiskami pomaga lepiej zrozumieć matematykę i wzbudza zainteresowanie nauką."

Casio FX-CP400 to dowód, że pomimo ogromnego potencjału smartfonów i tabletów nadal produkcja zaawansowanych maszynek dedykowanych obliczeniom ma sens. Jeśli znacie choćby jedną aplikację na smartfon tak zaawansowaną jak ten kalkulator, nieważne czy dla iOS, Androida lub WinPhone, piszcie w komentarzach.

Źródło: Casio

Strefa Windows 8

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Glass
  3
  Fajną aplikacją na androida jest mathstudio, taki mały matlab na smartfony. Zaletą jest że liczy analitycznie.

  Założę się że w środku tego kalkulatora jest procesor ARM Cortex M4F
  • avatar
   dziadeksley
   1
   Prawdą jest, że casio robił (nie wim jak teraz) porządne sprzęty. Za dawnych lat - w Pewexie kupiłem kalkulator casio,,, - z instrukcji obsługi wychodziło że tylko dzieci nie potraf robić.
   Pracuje do dnia dzisiejszego (pomaga studentowi).
   A ten model dam do zakładki - poczekam, posprawdzam, kto wie.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Czy ja tam widzę spiralę Fibonacciego?

    Mam kalkulator Casio, może nie tak zaawansowany jak ten ale przynajmniej naukowy. Jest ze mną od LO, to juz będzie jakieś 9 lat - lol
    • avatar
     mgkiler
     0
     A ja jeszcze posiadam kalkulator graficzny z przed ponad 15 lat który ma... 4 kolory :)
     A rozdzielczość to chyba coś rzędu 128x64 bo piksele są ogromne.