Gry

CD Projekt odrywa się od cdp.pl

przeczytasz w 1 min.

Grupa CD Projekt chce mocniej koncentrować się na działaniach globalnych, a mniej na lokalnych.

CD Projekt

Grupa CD Projekt to obecnie trzy podmioty – odpowiedzialne za Wiedźmina studio deweloperskie CD Projekt RED, serwis cyfrowej dystrybucji gier GOG oraz sklep internetowy cdp.pl. Ten ostatni zdecydowanie traci jednak wartość w oczach zarządu. CD Projekt zdecydował się bowiem na sprzedanie pakietu kontrolnego i tym samym zmniejszenia udziału w cdp.pl z 50,2 do  zaledwie 8,29 proc. W rezultacie wyniki finansowe dwóch podmiotów przestaną być konsolidowane. 

cdp.pl jest teraz kontrolowane przez stałych, wieloletnich już pracowników, będących zarazem obecnymi członkami zarządu. Grupa CD Projekt zdecydowała się na zmniejszenie zaangażowania przede wszystkim dlatego, że chce maksymalnie jak to możliwe skoncentrować się na działaniach globalnych, a nie lokalnych. Mimo to warszawska firma nie wyklucza dalszej współpracy – wszystko zależało będzie od osiąganych wyników finansowych.

„Jak wcześniej wielokrotnie podkreślaliśmy strategia CD PROJEKT koncentruje się na działaniach o zasięgu globalnym – produkcji gier oraz cyfrowej dystrybucji realizowanej przez GOG.com. Cdp.pl od lat skupia się na rynku lokalnym, tutaj ma rozpoznawalną markę i realizuje własne cele strategiczne” – skomentował sprawę Adam Kiciński, prezes spółki CD Projekt.

Źródło: CD Projekt

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  10
  Słusznie. Z marketingowego punktu widzenia, odczepiają tylko balast.
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   Dzięki temu kurs akcji będzie bardziej klarowny.
   • avatar
    marcin1ja1
    0
    cdp.pl może na początku oferowało w miarę fajną ofertę. W tej chwili jego akcje są mizerne i w wielu przypadkach nawet steam w 'ojro" przy swoich obniżkach wychodzi taniej.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Może skupią się i spolszczą gog i/lub dodadzą do niego złotówki.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Oby im to wyszło na dobre, tak jak i dla konsumentów no i oczywiście więcej promocji.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Tak samo będzie z innymi sklepami które oferują zbyt dobre promocje, czeka je albo upadek, albo zaprzestanie wyprzedaży po 1/10 ceny.
       • avatar
        Dooku
        0
        Jedną grę tam kupiłem, było dużo taniej niż nawet na allegro, mają raczej słabą reklamę i ofertę nie zawsze atrakcyjną, to że tam trafiłem to raczej czysty przypadek.
        • avatar
         hans79
         0
         Byle do lutego bo mam tam rezerwację na Wiedzmina 3 w wersji kolekcjonerskiej :-) a potem już mnie nie interesuje co się stanie z serwisem.