Chłodzenie

CeBIT'09: Scythe nie próżnuje - nowe modele 'chłodnic' do CPU i GPU

przeczytasz w 1 min.

Firma Scythe zaprezentowała na targach CeBIT 4 nowe układy chłodzące: Kabuto, Katana 3, oraz odnowiony Shuriken i Zipang. Cooler'y mają trafić na rynek w tym miesiącu lub następnym. 

Pierwszy model - Kabuto wyposażono w 6 rurek heat-pipe podłączonych do 3 oddzielnych radiatorów. W modelu znajdziemy również 120 mm wentylator, który kręci się z prędkością do 1300 RPM. Cały układ waży 730 gram.

Drugi model - The Katana 3 zaprzęga do pracy 92 mm radiator, którego obroty wynoszą od 300 do 2500 RPM. Wyróżnia się on na tle innych coolerów, gdyż jest nieco nachylony względem podstawki procesora. Jak poprzednik posiada 6 rurek heat-pipe podłączonych do podstawy radiatora. Waży 460 gram.

Trzecim modelem jest nowa wersja Shurikena. Posiada on cztery, a nie jak w poprzedniej wersji tylko trzy, rurki heat-pipe. Wielkość wentylatora, również uległa zmianie wynosi on 120 mm. Jedyną niezmienioną rzeczą jest wysokość.

Ostatni model to Zipang w odświeżonej wersji. Posiada 140 mm wentylator, którego obroty sięgają 1400 RPM. Dodatkowo znajduje się 6 rurek heat-pipe. Jego nowe wymiary to: 145 x 149 x 106 mm. Waga natomiast jest równa 715 g.

Zobacz wszystkie wiadomości dotyczące wydarzeń i nowości na targach CeBIT 2009

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  "W modelu znajdziemy również 120 mm RADIATOR, który kręci się z prędkością do 1300 RPM"-chyba ma być Wentylator a nie Radiator.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   W newsie brakuje ich przełomowego produktu, najnowszej kosmicznej technologi jaką jest Ninja wire
   • avatar
    danieloslaw1
    0
    Ale fajnie wyglądaja! Tylko wydajność niektórych no cóż lipa!
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ten Zipang 140mm będzie odlotowy xD Własne śmigło od samolotu na procesorze