Gry

Championship Manager: kultowy menedżer w wersji MMO

przeczytasz w 1 min.

Wydawało się, że seria menedżerów piłkarskich, od której wszystko się zaczęło - Championship Manager - w spokoju odeszła do gamingowego nieba. Ostatnie lata nie były dla CM łaskawe - po odejściu Sports Interactive i przekazaniu serii w ręce Beautiful Game Studios wirtualni menedżerowie odwrócili się od "Championshipa" i przeszli na stronę serii Football Manager. Po wydaniu CM 2010 seria praktycznie przestała istnieć. Do dziś.
 

Championship Manager
 

Jak podało bowiem Square Enix, marka Championship Manager żyje i ma się dobrze, jedynie odrobinę się zmienia. Oto bowiem ujawniony dziś Championship Manager: World of Football będzie darmowym menadżerem do grania przez przeglądarkę. Co jeszcze bardziej zaskakujące, produkcją gry zajmuje się wciąż Beautiful Game Studios (odpowiedzialne za naprawdę kiepskie, poprzednie części CM), wspomagane przez chińskie studio Shanda Games.
 

Championship Manager
 

Początkowo gra wydana zostanie tylko w Chinach (fani futbolu zza Wielkiego Muru będą więc swojego rodzaju królikami doświadczalnymi), a gdy już zyska popularność (a raczej - jeśli zyska popularność), możemy liczyć na wydanie jej na całym świecie. Miejmy nadzieję, że sieciowy Championship Manager pozwoli nam zapomnieć o ostatnich wpadkach i że ktoś wreszcie rzuci wyzwanie Football Managerowi. Oby.
 

Więcej ze strefy gier:

Źródło: MCV

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  To może być ciekawe choć sam nie gram w takie gry.
  • avatar
   Maciej Lewczuk
   0
   Aż mi się łezka zakręciła... CM '93... Ileż nocy pochłonęła mi gra. Chyba ze 3 lata w to łoiłem. Chętnie zobaczę co się pozmieniało!
   • avatar
    Deathstar
    0
    Ooo tak, sam grałem w CMy 99/00 i 00/01. Potem niestety było dość kijowo, i teraz FM gości w moim komputerze. Jeżeli będzie ten managerek dopracowany, a nie jak te przeglądarkowe ścierwa jak ManagerZone, to bardzo chętnie pogram :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ja też od 10 lat łoje w managera... i muszę powiedzieć, że najnowsze części FM'a nie przypadły mi do gustu...są przekombinowane.
     PO roku posuchy odkopałem najlepszą dla mnie część 2005 i sobie wieczorami pogrywam przy meczach Copa America.
     W taki sposób leci już czwarty sezon.
     A co do pomysłu opisywanego w newsie, to może okazać się dobrym pomysłem, jednak śmiem twierdzić że po kiepskich wynikach w Chinach nie zagości w Europie.