Technologie i Firma

Chcesz zarabiać więcej w IT? Zdobądź certyfikat

przeczytasz w 1 min.

Obiektywnie rzecz ujmując, wynagrodzenia w branży IT należą do bardzo atrakcyjnych. Oczywiście każdy chciałby jednak zarabiać więcej – badanie przygotowane przez firmę Sedlak & Sedlak pokazało, że istnieje pewien sposób na zwiększenie wypłaty o jedną trzecią.

Średnio o 16 proc., ale w pewnych przypadkach nawet o 30 proc. może zwiększyć się wynagrodzenie osoby pracującej w IT, jeśli tylko zdobędzie ona odpowiedni certyfikat potwierdzający umiejętności informatyczne z kategorii, którą zajmuje się zawodowo. Taka jest konkretnie różnica w zarobkach pomiędzy specjalistami posiadającymi takie zaświadczenia a nieposiadającymi ich.

Wspomniane badanie firmy Sedlak & Sedlak pokazuje, że wpływ posiadania certyfikatu na wysokość zarobków na wielu stanowiskach jest znaczący. Przede wszystkim korzyści mogą odczuć kierownicy działów IT i zespołów, ale też administratorzy systemów IT. Poniższa tabela stanowi podsumowanie:

IT certyfikaty Sedlak

Branża IT ma to do siebie, że dynamicznie ewoluuje, przez co wymaga ciągłego uczenia się. Podnoszenie kompetencji jest zawsze czymś pozytywnym, ale warto zwracać uwagę na to, w jaki sposób się to robi, a kursy to dobry wybór. Szczególnie że koszty szkoleń, które umożliwiają zdobycie respektowanych certyfikatów, nie muszą być szczególnie wysokie, a pracodawcy mogą uzyskać nawet 100-procentowe dofinansowanie na ten cel.

„Samo zdobycie zaświadczenia nie czyni oczywiście z nikogo eksperta – podkreśla Justyna Puchała, kierownik Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego DAGMA. – Jednak w branży IT kolejny certyfikat to zwykle kolejny stopień wtajemniczenia. Nie dziwi nas zatem fakt, że osoby, które zdają u nas egzaminy, takie jak ITIL, PRINCE czy CEH, wracają po czasie, by sięgnąć po kolejną certyfikację”.

Źródło: DAGMA, Sedlak & Sedlak

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hokopl
  0
  lol, właśnie uczę się pod Cisco CCENT...
  • avatar
   gofish
   0
   Planuje zrobić OCA i OCP, a potem zmienić prace ;-) Na PKP nawet z certyfikatem słabo płacą