Ciekawostki

Chiny walczą z nałogiem grania on-line

przeczytasz w 0 min.

Rząd w Chinach podjął inicjatywę prawną, mającą na celu ograniczyć czas spędzany przez osoby niepełnoletnie przy grach on-line. Nowe prawo wymusza na producentach oprogramowania konieczność żądania od użytkowników numeru swojego dowodu osobistego przed rozpoczęciem gry przez Internet. Gracze poniżej 18 lat, którzy będą grali on-line przez więcej niż trzy godziny (a więc tyle, ile zajmuje przeciętna partyjka w klasyczną chińską grę Go), otrzymają na ekranie komunikat zachęcający ich do przerwy i podjęcia „odpowiednich ćwiczeń fizycznych”. Jeśli jednak gracz nie posłucha zaleceń i będzie grał przez pięć godzin, jego poziom doświadczenia uzyskany w grze zostanie odgórnie zredukowany. Z kolei ponad pięć godzin ciągłej gry sprawi, że gracz utraci całe zdobyte doświadczenie.

Chiny zdecydowały się na tak drastyczne kroki po tym, jak w ciągu ostatnich lat z powodu uzależnienia od wirtualnej rozrywki życie (głównie na wskutek wycieńczenia i odwodnienia) straciło co najmniej kilku graczy. Byli oni tak przywiązani do swoich gier, że siedzieli przy nich kilka dni bez przerwy.


Mimo to, chiński rząd wydaje się być daleki od walki z przemysłem rozrywkowym. W ubiegłym roku planował zainwestować w Chinach do 2 miliardów dolarów w rozwój przemysłu związanego właśnie z grami.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login