Ciekawostki

Chiny walczą z nałogiem grania on-line

przeczytasz w 0 min.

Rząd w Chinach podjął inicjatywę prawną, mającą na celu ograniczyć czas spędzany przez osoby niepełnoletnie przy grach on-line. Nowe prawo wymusza na producentach oprogramowania konieczność żądania od użytkowników numeru swojego dowodu osobistego przed rozpoczęciem gry przez Internet. Gracze poniżej 18 lat, którzy będą grali on-line przez więcej niż trzy godziny (a więc tyle, ile zajmuje przeciętna partyjka w klasyczną chińską grę Go), otrzymają na ekranie komunikat zachęcający ich do przerwy i podjęcia „odpowiednich ćwiczeń fizycznych”. Jeśli jednak gracz nie posłucha zaleceń i będzie grał przez pięć godzin, jego poziom doświadczenia uzyskany w grze zostanie odgórnie zredukowany. Z kolei ponad pięć godzin ciągłej gry sprawi, że gracz utraci całe zdobyte doświadczenie.

Chiny zdecydowały się na tak drastyczne kroki po tym, jak w ciągu ostatnich lat z powodu uzależnienia od wirtualnej rozrywki życie (głównie na wskutek wycieńczenia i odwodnienia) straciło co najmniej kilku graczy. Byli oni tak przywiązani do swoich gier, że siedzieli przy nich kilka dni bez przerwy.

Mimo to, chiński rząd wydaje się być daleki od walki z przemysłem rozrywkowym. W ubiegłym roku planował zainwestować w Chinach do 2 miliardów dolarów w rozwój przemysłu związanego właśnie z grami.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!