Bezpieczeństwo

Cisco przejmie OpenDNS za 635 mln dolarów

przeczytasz w 1 min.

Amerykanie wydają ponad pół miliarda dolarów, aby zapewnić jeszcze lepszą ochronę każdemu elementowi sieci.

Cisco HQ

Oficjalnie misja firmy Cisco to „dążenie do zapewnienia ochrony każdemu elementowi sieci, o każdej porze i wszędzie gdziekolwiek się znajduje”. To właśnie w realizacji tej strategii pomóc ma przejęcie OpenDNS. 

OpenDNS to firma, której siedziba znajduje się w San Francisco. Jest to dostawca zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa na praktycznie wszystkie rodzaje urządzeń. Firma Cisco doszła do wniosku, że oferowana przez OpenDNS platforma chmurowa będąca w stanie przewidywać i analizować zagrożenia, byłaby bardzo przydatna i dobrze wpisywałaby się w portfolio autorskich rozwiązań bezpieczeństwa. Jest to szczególnie istotne, jeśli weźmie się pod uwagę dynamiczny rozwój sektora Internetu Rzeczy.

Połączenie możliwości technologii Cisco i OpenDNS „pozwoli zwiększyć widoczność zagrożeń w całej rozszerzonej sieci, a więc zarówno urządzeń, z których pracownicy korzystają w biurach i oddziałach swoich firm, jak też z dala od nich. Ponadto, pozwoli zmniejszyć czas niezbędny do wykrycia i reakcji na zagrożenia oraz zmniejszy ryzyko naruszenia bezpieczeństwa” – czytamy w oficjalnej zapowiedzi. Dlatego też firma Cisco ogłosiła zamiar przejęcia OpenDNS. Wartość tej transakcji wynieść ma 635 milionów dolarów, a spodziewania finalizacja powinna nastąpić w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2016. 

„Im więcej ludzi, procesów, danych i przedmiotów łączy się za pośrednictwem sieci, tym ryzyko zagrożeń jest większe, zwłaszcza z dala od bezpiecznych sieci korporacyjnych. OpenDNS to silny zespół o głębokiej znajomości kluczowych zagadnień i technologii bezpieczeństwa, które uzupełniają wizję i dostępne rozwiązania bezpieczeństwa Cisco. Razem możemy pomóc klientom chronić ich rozbudowane sieci wszędzie tam, gdzie znajduje się ich użytkownik i niezależnie od urządzenia, z jakiego korzysta” – dodał Hilton Romanski, dyrektor Cisco ds. technologii i strategii.

Źródło: Cisco

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ogotay
  3
  Nie podoba mi się to przejęcie, bo jak uczy doświadczenie, po takich przejęciach jest zawsze gorzej i dla użytkowników (brak rozwoju OpenOffice.org po przejęciu Oracle, wolniejszy rozwój Solarisa, dalsze zamknięcie MySQL itp.) i dla pracowników przejętej firmy (zwolnienia).
  • avatar
   Amshel
   3
   nienawidze tej nazwy "Internet Rzeczy". brzmi to tak po polsku, ze ilekroc to widze / slysze, to od nowa sie zastanawiam, co to u licha jest :)
   • avatar
    Konto usunięte
    -7
    kogo to obchodzi?