Gry komputerowe

Civilization VI - przyjrzyjmy się… wszystkiemu

przeczytasz w 1 min.

Gotowi na spędzenie dwóch godzin z szóstą Cywilizacją? Ewentualnie można się ograniczyć do 20-minutowego streszczenia.

Gra Civilization VI będzie rewolucją w rozwijanej przez Firaxis Games serii. Sugeruje to już sama oprawa wizualna, a – jak zapowiadają twórcy – gruntownie przeprojektowane zostaną także mechanika i zasady rozgrywki.

Szósta Cywilizacja to przede wszystkim rewolucja na mapie świata. Będzie ona bardziej intuicyjnie podzielona, a równocześnie odda graczom więcej swobody. Możliwe będzie także budowanie miast na więcej niż jednym polu. Wreszcie, wszystko, co stawiamy, będzie rzeczywiście widoczne.

Rozbudowa miasta ma być bardziej zaawansowana – pod uwagę branych będzie więcej różnych czynników. Prowadzenie cywilizacji naprzód ma dzięki temu odbywać się bardziej naturalnie, co zwiększyć ma atrakcyjność rozgrywki.

Architektura, rozwój technologiczny, kultura, dyplomacja – wszystkie elementy doczekają się nowych, bardziej rozbudowanych mechanizmów. Wraz z poprawą zdolności gracza, także „inteligencja” przeciwników ma zostać wyraźnie poprawiona.

Więcej o tym, jak wyglądać będzie rozgrywka dowiecie się z obszernego materiału prosto od samych twórców:

Jeżeli zaś za bardzo cenicie swój czas, polecamy obejrzenie 20-minutowego materiału przygotowanego przez IGN. Koncentruje się on na najważniejszych zmianach w rozgrywce:

Premiera gry Civiliation VI odbędzie się 21 października.

Źródło: IGN, 2K Games, PC Gamer

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  corwin999
  5
  Tytuł newsa "Civilization VI - przyjrzyjmy się… wszystkiemu" a w treści materiały zewnętrzne i prawie nic wkładu autora artykułu.
  W sumie nie przyjrzał się niczemu, nie ma nawet skrótowych informacji z obu filmików ani komentarzy do nich, nic, słabo to wygląda.
  • avatar
   Geralt
   2
   Jesli nie bedzie zbyednych uproszczen i zapowiedzi sa prawdziwe to moze byc fajnie:). A co do grafiki, to nie jest to najwazniejsze. Poza tym pewnie pojawia sie jakies mody ;).
   • avatar
    Fenarid
    0
    Zapowiada się ciekawie. Nie podoba mi się trochę styl graficzny który obrali ale wszystkie zmiany w mechanikach gry na plus. Co najważniejsze nie będzie to Civ 5.5 a rzeczywiście pewien powiew świeżości.