Karty graficzne

Computex: ASUS HD 7970 ROG Matrix: overclockerska karta z sześcioma wyjściami wideo

przeczytasz w 2 min.

Najlepszy Radeon HD 7970?

Na odbywających się właśnie targach Computex 2012 można było zobaczyć kartę graficzną ASUS HD 7970 ROG Matrix, która może wyświetlić obraz w trybie Eyefinity na sześciu monitorach.

Jedną z cech charakterystycznych tajwańskiej firmy ASUS są podzespoły komputerowe z serii ROG (Republic of Gamers), a więc konstrukcje przeznaczone dla wymagających graczy i overclockerów. Wkrótce do rodziny tej trafi autorska karta graficzna Radeon HD 7970, która została zaprezentowana na targach Computex 2012.

ASUS HD 7970 ROG Matrix karta graficzna zdjęcie śledź wyjścia wideo

ASUS HD 7970 ROG Matrix najprawdopodobniej pracować będzie z podniesionymi taktowaniami, ale jego szczegółowe dane techniczne nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że producent zastosował niereferencyjną płytkę drukowanej o trochę większej wysokości, na której umieszczono procesor graficzny Tahiti XT z 2048 jednostkami cieniującymi oraz pamięć wideo GDDR5 384-bit.

Za zasilanie konstrukcji odpowiada rozbudowana sekcja zasilania, do której moc doprowadzają dwa 8-pinowe gniazda. Warto również wspomnieć, iż z tyłu PCB znalazły się przyciski do podkręcania karty oraz aktywowania dodatkowego profilu ustawień (z zapasowej kości BIOS).

ASUS HD 7970 ROG Matrix karta graficzna zdjęcie chłodzenie tył

O odpowiednie temperatury karty dba trzyslotowy układ chłodzenia, który mogliśmy już podziwiać na modelu MATRIX GTX 580 Platinum. Składa się on z potężnego radiatora, kilku ciepłowodów oraz dwóch 120 mm wentylatorów. Na górnej krawędzi akceleratora znalazło się charakterystyczne logo Matrix, które różnymi kolorami podświetlenia informuje o obciążeniu procesora graficznego.

ASUS HD 7970 ROG Matrix karta graficzna zdjęcie obudowa logo podświetlenie

Karta dysponuje dwoma wyjściami DVI i czterema DisplayPort, a więc może wyświetlać obraz w trybie Eyefinity na sześciu monitorach.

ASUS HD 7970 ROG Matrix karta graficzna zdjęcie monitor Eyefinity 
 

Więcej o kartach graficznych Radeon:

Źródło: VR-Zone

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bati999
  2
  Mi się marzą dwa monitory, więcej nie potrzeba do szczęścia. Ale to za kilka lat, gdy technika o widoczny stopień pójdzie w górę, i dwa monitory nabiorą większego sensu :)
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Robi wrażenie ;)
   • avatar
    Devio
    1
    lol nie umiem grać i zarazem neta przeglądać nie lepiej grać wyjść do puliptu i przeglądać neta?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Robi ,robi ale ja wole pracę na 1 komputerze.