Myszki

Corsair Glave RGB - myszka pod każdy chwyt

przeczytasz w 1 min.

Dzięki wymiennym nakładkom magnetycznym myszka dla graczy Corsair Glave RGB może być przystosowana do chwytów różnego rodzaju.

Użytkownicy myszek zasadniczo dzielą się na tych, którzy preferują chwyt palm, claw lub fingertip. Firma Corsair zaprezentowała nowego gryzonia o nazwie Glaive RGB – to sprzęt dla graczy reprezentujących każdy z tych trzech rodzajów.

Nie jest tak, że Corsair Glave RGB to myszka o uniwersalnej konstrukcji – cudów przecież nie ma. Zamiast tego producent postanowił dołączyć do zestawu trzy wymienne nakładki magnetyczne, które pozwalają dostosować kształt gryzonia do preferowanego przez użytkownika chwytu.

Corsair Glave RGB wersje

Czym jeszcze może pochwalić się ten gryzoń? Jego sercem jest sensor optyczny PixArt PMW3367, pozwalający ustawić czułość w zakresie od zaledwie 100 do nawet 16 000 DPI. To powinno sprostać wszystkim wymaganiom, a przełączanie się pomiędzy wartościami jest proste, dzięki specjalnemu przyciskowi.

Myszka Corsair Glave RGB to także sześć programowalnych przycisków, przełączniki OMRON o żywotności szacowanej na 50 milionów kliknięć, czas reakcji na poziomie 1 ms oraz trzy strefy podświetlenia RGB, które są w pełni konfigurowalne.

I tylko pozostaje jedno pytanie – czy naprawdę potrzebujemy takiego sprzętu? Czy gracz, który wie, jaki preferuje chwyt, nie będzie chciał postawić na gryzonia, który od początku do końca został stworzony pod kątem takiego, a nie innego ułożenia dłoni? Szczególnie gdy zamierza wydać 350 złotych, bo na tyle właśnie wyceniona została myszka Corsair Glave RGB.

Źródło: Corsair

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  -2
  Od X lat (X=ok. 9) używam Razer Deathaddera (8 pierwszego, 0,5 chroma, 0,5 i obecnie elite)... Próbowałem Corsaira, dokładne Sabre RGB optical, nic nie równa się z Deathadderem :)
  • avatar
   Q2hvY2hsaWs
   0
   G502
   • avatar
    Słitaśne selfi z ronsi
    0
    Zamówiłem jedną z tych topowych myszek Corsaira z LEDami na Amazonie i jeszcze tego samego dnia biegłem na pocztę, żeby odesłać to dziadostwo! Klik w myszcze i jego ''akcja'' są tak płytkie i niekomfortowe w porównaniu z innymi gamingowymi myszkami, że odechciewa się natychmiast mieć z tym do czynienia. No dobra, wiem, komfort to indywidualna sprawa, ale ta myszka w ogóle nie ma wyczucia.
    • avatar
     endrju_pl
     0
     Ciekawe rozwiązanie. Szkoda jednak, że nie można dopasować też drugiej strony. Jak zmieniałem myszkę to miałem własnie problem z miejscem gdzie ląduje mały palec.
     • avatar
      Raider0001
      0
      "Corsair Glave RGB - myszka pod każdy chwyt" dla mnie za długa