Gry

CryEngine do robienia filmów

przeczytasz w 1 min.

Silnik znany ze świetnie wyglądających gier jest podstawą nowego rozwiązania do produkcji filmów.

Na kolejnych silnikach z rodziny CryEngine tworzone są jedne z najlepiej wyglądających gier. Teraz rozwiązanie to posłużyło do zaprojektowania zupełnie nowego programu – tym razem do produkcji filmów

Film Engine, bo tak nazywa się ten projekt, to zestaw narzędzi typu all-in-one przeznaczony do tworzenia filmów animowanych (CG), projektów w rzeczywistości wirtualnej oraz efektów specjalnych do filmów typowych. Rozwiązanie to powstało, aby usprawnić produkcję filmów – jego najważniejszą zaletą jest umożliwianie pracy w czasie rzeczywistym, co skraca czas i zasoby konieczne do wykonania projektu.

„CryEngine okazał się być wspaniale przystosowaną podstawą dla Film Engine, a to dzięki prędkości iteracji, skalowalności, wierności wizualnej i mocy renderowania 3D. Technologia czasu rzeczywistego stanie się głównym aspektem nowej ery tworzenia cyfrowej zawartości i wspaniałym jest zobaczyć możliwości CryEngine odblokowane w tej dziedzinie” – powiedział Frank Vitz,dyrektor kreatywny CryEngine.

Film Engine znajduje się obecnie na etapie zamkniętych beta testów. Więcej na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie.

Źródło: Crytek

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Balrogos
  5
  Dziwie sie ze wczensiej nie wpadli na ten pomysl bo cryengine mozna robic naprawde wysrubowana grafike i silnik dobrze chodzi nawet na slabszych konfiguracjach a co dopiero na workstation.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Ja czekam na dobre gry VR bo wlasnie skladam do tego mocny sprzet.