Gra Crysis 3 nie będzie ostatnią odsłoną serii

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
38 komentarzy Dyskutuj z nami

Crytek ma już dalsze plany

Crysis 3 nie ostatnia odsłona serii

Co prawda do premiery gry Crysis 3 zostało jeszcze trochę czasu, ale już wiadomo, że nie będzie to ostatnia odsłona tej serii.

Takie informacje przekazał ostatnio Cevat Yerli, CEO studia Crytek. Zdradził też, że zazwyczaj na kilka miesięcy przed premierą gry trwają już wstępne prace nad jej kontynuacją. W tym przypadku jest jednak nieco inaczej.

Nowa odsłona serii z pewnością nie będzie nosiła nazwy Crysis 4, a na jej przygotowanie Crytek planuje poświęcić więcej czasu niż w przypadku poprzednich produkcji.

Kolejny Crysis nie będzie przedstawiał już historii Proroka, bo ta zostanie zakończona w Crysis 3. Producent nie zdradza co prawda żadnych szczegółów odnośnie następnej części serii, ale wedle zapewnień będzie ona powiewem świeżości, grą bardziej "radykalną".

"Jesteśmy podekscytowani serią Crysis. Moglibyśmy stworzyć tony tytułów z tego cyklu. W przeciwieństwie do gry Far Cry, Crysis wydaje się być dużo bardziej elastyczny. Kolejnej gry nie chcielibyśmy jednak określać mianem Crysis 4, ponieważ byłoby to mylące. W Crysis 3 chcemy sfinalizować historia Proroka, a tytuł Crysis 4 oznaczałoby jej kontynuację."

"Zazwyczaj w takim momencie gra byłaby już w pre-produkcji. Chcemy jednak, aby było to coś znacznie bardziej radykalnego i nowego, a więc patrzymy na to z szerszej perspektywy. Jest zbyt wcześnie, aby mówić o jakichkolwiek szczegółach."

Na Crysis 4 przyjdzie zatem jeszcze czas, a na razie skupić możemy się na Crysis 3, którego premiera powoli się zbliża. Gra zadebiutuje w lutym przyszłego roku i dostępna będzie na PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

 Źródło: vg247, jootix, youtube

Strefa Windows 8

Komentarze

38
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Crysis 1 - super, otwarta przestrzeń, dżungla itp
  Crysis 2 - podziękujmy konsolom, za zamknięte tunelowe oskryptowane mapy, bo przecież konsola by się zajechała gdyby mapa była otwarta, a kolsolowy gracz zgubił
  Crysis 3 - bedzie to samo co 2, podziękujmy konsolowcą
  44
 • avatar
  Konto usunięte
  Będzie kolejny kotlet ograniczony graficznie przez konsole, Crysis 1 rządzi.
  34
 • avatar
  Konto usunięte
  Crysis 1 oraz dodatek Warhead wymiatały!
  Crysis 2 był OK ale zdecydowanie zabrakło mu miodności powyższych części.
  13
 • avatar
  Konto usunięte
  Crysis 3 zniszczony graficznie przez konsole szkoda :)
  11
 • avatar
  mesjan
  We wszystkie części grałem, każda mi się podobała jednak muszę przyznać że największą frajdę sprawiła mi pierwsza część. Atak na wrogów na różne sposoby a to po cichu a to ładując się do wioski ciężarówką robiąc ostrą demolkę, atakując od strony wjazdu lub wypływając z morza. Dzięki temu można przejść ją wielokrotnie na wiele sposobów.
  7
 • avatar
  Konto usunięte
  I znowu dzięki konsolom otrzymamy zerową poprawę grafiki, same skrypty, prowadzenie za rączkę i FOV jak dla dziecka z jaskrą.
  6
 • avatar
  Igoruss
  Przecież Prorok zginął w C2. Więc albo akcja będzie dziać się przed wydarzeniami z 2. części albo imię i toższamość Proroka przejmie Alcatraz (pod koniec c2 był mały niuansik)
  1
 • avatar
  RexRX
  Oby Crysis 3 nie był ograniczony do poziomu konsol.
  1
 • avatar
  Anavrin990
  Nie zmuszą mnie tym do kupna 8.Chwyt marketingowy tyle.Czym to sie niby będzie różnić?Eh niech se to głęboko gdziejś wsadzą takie nowości.phi
 • avatar
  Konto usunięte
  Wszystkie części powinni robić tak jak zrobili jedynkę. Na pierwszy ogień PC by wykorzystać potencjał CryEngine3, pozwolić sobie na wielkie mapy, porządne tekstury, itd. a później zmniejszyć rozdzielczość tekstur o 50%, wyłączyć połowę filtrów i wypuścić na konsole. Pecetowcy by byli zadowoleni, konsolowcy też bo już są przyzwyczajeni do takiej grafiki, a producent i wydawca odnieśliby porządny sukces i co za tym idzie zysk. Można?
 • avatar
  Konto usunięte
  Crysys 3 ^^
  -1
 • avatar
  piccardo
  "Gra Crysis 3 nie będzie ostatnią odsłoną serii" Powiem tyle O RLY!! Pewnie będzie jak z modą na sukces....
 • avatar
  Konto usunięte
  Gra Crysis 3 nie będzie ostatnią odsłoną serii .. to,to samo jakbys był aktorem porno i uciąłbyś se wacka

  nie bedzie czym dymać ...graczy hehe