Konsole do gier

Najbardziej ekscytujące funkcje PlayStation 5 i Xbox Series X nie zostały jeszcze ujawnione

przeczytasz w 1 min.

Chociaż o PlayStation 5 i Xbox Series X powiedziano i napisano już wiele, obydwie konsole mają przed nami jeszcze sporo tajemnic. Oles Shishkovstov daje do zrozumienia, że na ich ujawnienie warto czekać.

Oles Shishkovstov sugeruje, że najlepszego o PlayStation 5 i Xbox Series X jeszcze nie wiemy

CTO (chief technology officer) studia 4A Games w ostatnim wywiadzie bardzo pochlebnie wypowiadał się na temat PlayStation 5Xbox Series X. Nikogo nie powinno to dziwić, ponieważ w podobnym tonie wypowiada się zdecydowana większość twórców gier. Tym razem wszystko było o tyle interesujące, iż Oles Shishkovstov nie wskazał tego, co najbardziej podoba mu się w nadchodzących konsolach. Stwierdził bowiem, że to co w nich najlepsze nie zostało jeszcze zapowiedziane.

„Bardziej podekscytowany jestem rzeczami, które nie zostały jeszcze ujawnione publicznie.”

Jak możecie się domyślić, temat nie został rozwinięty, a Oles Shishkovstov nie wyręczył żadnego z producentów. Trudno nawet wskazać, czy chodziło tutaj o kwestie związane bezpośrednio z podzespołami czy też raczej o coś dotyczącego oprogramowania.

4A Games skupia się teraz na ray tracingu

W tym samym wywiadzie poruszony został również wątek ray-tracingu. Okazuje się, że 4A Games poświęca tej technologii bardzo dużo uwagi. Jak zapewne wiecie, będzie ona obsługiwana przez PlayStation 5 i Xbox Series X, a więc w takim przypadku należy spodziewać się, że zostanie mocno zaakcentowana w kolejnych grach 4A Games.

„Jesteśmy w pełni zaangażowani w rozwój ray tracingu, całkowicie porzucając oldschoolową ścieżkę kodowania / techniki. Wewnętrznie dużo eksperymentowaliśmy i to ze spektakularnymi wynikami. Musicie jednak poczekać, aby zobaczyć co wdrożymy w naszych przyszłych projektach”.

Ostatnio 4A Games zakończyło rozbudowywanie Metro: Exodus (swoją drogą, na PC i tu można liczyć na ray tracing). Gra otrzymała drugi z dużych dodatków - Sam's Story.

Źródło: gamingbolt

Warto zobaczyć również:

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BariGT
  2
  W wolnym tlumaczeniu "konsola bedzie drozsza niz myslelismy, teraz kombinujemy jak to wytlumaczyc gawiedzi " Tak swoja droga to na dluzsza mete to dobra informacja bo mocne i wydajne konsole to jedyna odpowiedz na monopol NVidii i wyprostowanie Chinczyka w skajce - inaczej 3080Ti bedzie po 2000$
  • avatar
   Bywalec2
   1
   Mnie cieszy, że obie konsole będą ciche. Mam nadzieję też, że będą tanie inaczej zainwestuje w PC-ta.
   • avatar
    Ezowow
    0
    To jest konsola - funkcji mikrofalówki raczej mieć nie będzie xd Jedyne co mnie jeszcze interesuje to szczegóły dot. Wstecznej kompatybilności. Lista gier + czy wersję cyfrowe np z ps4 również będą działały na ps5. Od tego - w moim przypadku - będzie zależał wybór czy ps5 czy Xbox
    • avatar
     Spichris
     0
     Skoro ich jeszcze nie znamy, to skąd wiadomo iż będą ekscytujące? :D
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Zdaje się że póki co najbardziej ekscytującą funkcją jest ...... wyciągarka forsy z portfela. Samo sony nie wie na ile wycenić PS5, bo koszty produkcji powolutku dobijają do 500USD. I tak pękł mit o taniej konsoli :)
      • avatar
       Gatts-25
       -2
       Najbardziej boli po oczach jak czyta się w porównaniach o specyfikacji CPU z PS4 i PS5 , że ten drugi będzie lepszy czterokrotnie.Nie wiem jak sobie to redakcje traktujące temat technologiczny obliczyły ale widocznie mają problem i braki w wiedzy technicznej.Jaguar wyciąga w CB R15 250 punktów całą swoją mocą a CPU w PS5 będzie wyciągać przynajmniej 1500punktów.Jeżeli dla kogoś jest to wzrost wydajności czterokrotny to musi matematykę jeszcze raz sobie przypomnieć.
       Dla mnie konsola mogła by kosztować nawet prawie 1000 dolarów ale musi mieć to wszystko co zakładam , że będzie miała.To , że przeciętny konsument w Polsce na to się od razu nie rzuci bo do tego trzeba mieć porządny TV w domu z HDMI 2.1 z paletą barw na poziomie 95% DCI-P3 oraz HDR 800 nie ma znaczenia.Polska nie ma istotnie wpływu na rozwój tej branży bo jest nas zbyt mało.Jeżeli Xbox One X w obliczeniach dla promieni świetlnych jest czterokrotnie wydajniejszy od GPU Nvidia GTX 1080 to rzeczywiście konsole nowej generacji zapowiadają istny przełom tutaj i wzrosty 40 krotne w specyficznych zastosowaniach mogą mieć tu miejsce w porównaniu z Xbox One.