Gry

Cyberpunk 2077 jest tworzony także pod kątem nowych konsol

przeczytasz w 1 min.

Jest szansa, że Cyberpunk 2077 będzie powoli wychodzić z cienia. Wedle przedstawicieli CD Projekt, gracze nastawiać powinni się na wielkie fabularne RPG z niesamowitą historią.

Jakiś czas temu pisaliśmy, że CyberPunk 2077 może pojawić się nie tylko na obecnej, ale i nowej generacji konsol. Okazuje się, że były to doniesienia bardzo trafne.

Jesteśmy po konferencji, na której CD Projekt prezentowało wyniki finansowe za 2017 rok. Była ona bardzo obszerna, a spółka przybliżyła także plany na przyszłość. Nie mogło zatem zabraknąć tematu Cyberpunk 2077. Adam Kiciński stwierdził, iż jest to gra przygotowywana także pod kątem nowych konsol.

„Technologicznie Cyberpunk jest bardzo, bardzo rozwinięty. Nasza technologia jest gotowa obsługiwać przyszłe generacje, to znaczy gra jest tak konstruowana, żeby mogła wykorzystywać przyszłe bardzo mocne sprzęty. Natomiast nic więcej poza tym dziś nie można powiedzieć, bo żadna kolejna generacja konsol nie została zapowiedziana.”

Poza tym ujawniono kilka szczegółów związanych z rozgrywką. Cyberpunk 2077 określony został wielkim fabularnym RPG z niesamowitą historią. Gracze będą mogli stworzyć swojego bohatera, spodziewać można się różnych klas.

Czy pojawi się też tryb multiplayer? Początkowo gra oferować będzie jedynie kampanię, jeśli twórcy zdecydują się przygotować rozgrywkę dla wielu graczy to zostanie ona wprowadzona jakiś czas po premierze.

Być może czegoś więcej dowiemy się podczas E3 2018. Jest szansa, że CyberPunk 2077 zostanie na tej imprezie zaprezentowany.

Źródło: CD Projekt

Komentarze

35
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ncc1701
  8
  LoL - znowu ledwo co zapowiedź gry i już wojna PC vs konsole...

  Czy wam wszystkim to się naprawdę nie znudziło? Czy naprawdę wasze poczucie własnej wartości zależy od wartego kilkaset dolarów sprzętu, tudzież "udowodnienia" komuś że jego sprzęt jest gorszy?
  • avatar
   KENJI512
   3
   Nom... to będzie ucinanie tekstur i promowanie "ala" 4K@30fps :D

   A mogliby dać ustawienie
   -low / Xbox One
   -medium / Xbox One X
   -high
   -ultra

   i wszyscy byliby zadowoleni :) a nie, konsolowi nie, bo czuliby się oszukani, jakto najnowsza generacja a na PC lepsza grafika :D
   • avatar
    blebleble
    0
    PlayStation 4 10 lat za PC

    https://youtu.be/J3ue35ago3Y
    • avatar
     Gatts-25
     -4
     Widzę ,że co niektórzy nie zdają sobie sprawy jak konsole prawdziwie nowej generacji a nie za biedne 400-500Euro będą miały wsparcie w tytułach szczególnie u SONY ,które przyzwyczaiło Nas do dobrych "EKSÓW".
     Tak po za tym ,żeby uzyskać ten skok konsole muszą być warte 1000dolarów albo 1000euro to nie ulega wątpliwości.
     Niestety ale przenośne konsole takie jak Switch od Nintendo stracą wiele ponieważ Smartfony zaczynają nabierać nowej zdolności i same będą mogły służyć jako konsola.Nie zdziwi Mnie jak do smartfonów będzie można dokupywać nowe akcesoria właśnie związane z graniem na tym urządzeniu wielofunkcyjnym.
     NVIDIA w tej chwili może mieć rynek dla siebie bo AMD nawet nie interesuje teraz zbytnie optymalizowanie i rywalizacja w najwyższej półce a po zapowiedziach ,że nowa VEGA 2.0 dla PROFESJONALISTÓW ma pojawić się w 7nm jestem już pewien ,że firma ta dostała już wytyczne na temat podzespołów jakie interesują SONY do przyszłej konsoli i teraz jest czas oczekiwania na dostępność nowej litografii 7nm oraz konsensus między ceną urządzenia do 1000Euro a możliwościami jakie zaoferują nowe CPU+GPU od AMD i ciekawi Mnie od kogo będzie szło zamówienia na dodatkowy układ AI.
     Wy myślicie ,że NVIDIA będzie mogła sprzedawać samą kartę graficzną droższą załóżmy trzy krotnie od nowej generacji konsol równocześnie oferując gorsze wrażenia wizualne z gier na PC? Jako ,że do konsol bram powoli zacznie pukać SAMSUNG nie zdziwiłoby Mnie gdyby Koreańczycy sami zainteresowali się tematem konsol i sami coś zaoferowali.To była by dobra konkurencja dla SONY.
     PC myślę ,żeby wprowadzić te dodatkowe udogodnienia będzie znów musiał gonić rynek konsol.
     • avatar
      Gatts-25
      -4
      Tak po za tym UHD to już za niedługo nie będzie PREMIUM więc konsole nowej generacji będą miały wsparcie dla rozdzielczości 8k.
      • avatar
       labik
       0
       ja jebie, od 2 lat spamujecie o tej grze a gra wyjdzie pewnie za następne 2 lata

       a i tak zapewne jaj nie urwie
       • avatar
        dziobolek
        0
        Jest szansa, że niektórzy dożyją do daty premiery, czyli do 2077 :D