Gadżety

Cyfrowa ramka Kodaka – abstrakcyjna cena to mało powiedziane

przeczytasz w 1 min.

Wbrew obiegowym opiniom cyfrowe ramki to udane gadżety, które cieszą się dość dobrą sprzedażą. Na rynku znaleźć można ramki różnego typu – małe, duże, drogie i tanie. Novum Kodaka możemy zaliczyć (zdecydowanie!) do droższych egzemplarzy.

Najnowsza ramka firmy Kodak ma 7,6-calowy wyświetlacz podświetlany diodami LED. Ramka została początkowo zaprezentowana we wrześniu, ale dopiero teraz oficjalnie trafia do sprzedaży. W największym sklepie internetowym Amazon.com można ją kupić w cenie 1000 dol. Trzeba przyznać, że jest to kwota zaporowa.


Najnowsza ramka firmy Kodak (Fot. Electronista.com)

Nowość, jak nietrudno się domyślić, nie służy wyłącznie do prezentowania zdjęć. Panoramiczny wyświetlacz pracuje w rozdzielczości 800 x 480 pikseli i oferuje kontrast na poziomie – uwaga, uwaga – 30 000:1. Kolory pozostają niezmienione nawet pod kątem 180 stopni w pionie czy poziomie.

Ramka może komunikować się z pecetem poprzez bezprzewodową sieć Wi-Fi – dzięki temu możemy wygodnie przesyłać do niej zdjęcia i pliki wideo. Za jej pośrednictwem da się również połączyć z internetem, choć w grę wchodzi jedynie serwis Kodaka, na którym można się dzielić zdjęciami. Dodatkowo producent oferuje specjalne, wbudowane oprogramowanie, pozwalające na wyświetlanie informacji ze świata i innych treści z wybranych serwisów. Pojemność gadżetu wynosi 2 GB, ale za pomocą karty SD można ją rozszerzyć.

Do ramki możemy również podłączyć zewnętrzne głośniki lub… mikrofon.

Źródło: Electronista.com

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  spong
  0
  Własnie coś takiego chciałem kupić na święta ale te ceny powalają!
  Trzeba dać min 300zł za coś markowego za 7 calową ramke lcd, nie wiem co za wariaci ustalają te ceny skoro monitor lcd można mieć już za 500zl...
  • avatar
   spong
   0
   Jeśli dla ciebie 300zł za 7 calową ramke to normalna cena to gratulacje...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    mój mały komentarz - nie porównujcie monitora za 500zł w którym przy spojrzeniu lekko z boku znikają niektóre kolory z ramką za $1000

    to dlaczego ludzie kupują monitory Eizo za 15k PLN - bo do ich zastosowań są potrzebne.
    ja w pracy mam pod sufitem LCD-ki 42" philipsa, które pod jakimkolwiek kontem by nie patrzeć nie "ciemnieją" i pokazują dokładnie to co trzeba - natomiast kosztowały po około 10k sztuka

    tak więc ramki za 100zł pokażą obraz ok zakładając że patrzy się dokładnie na wprost :)

    a że cena jest kosmiczna - no jest i tyle :(
    dlatego ja jednak zdjęcia ważne dla mnie drukuję w labie i wrzucam do zwykłych ramek
    • avatar
     spong
     0
     To w takim razie kto te ramki kupuje:) Chyba maniacy technologii...
     • avatar
      Subvoice
      0
      czyli bariera 180 stopni została wreszcie przełamana! Wszyscy czekamy teraz na wyswietlacz o kątach wyświetlania 181* (przynajmniej) ;)