Konsole do gier

Czy boom na konsole Wii topnieje?

przeczytasz w 0 min.

Wygląda na to, że tak. Nie oznacza to jednak, że sprzedaż drastycznie spada. Póki co można mówić o delikatnym spadku sprzedaży we wrześniu. Bardziej niepokoi inne zjawisko. Otóż okazuje się, że część użytkowników kupuje konsole z ciekawości i na tym kończy jej użytkowanie. O takich rewelacjach donosi japoński serwis Nikkei.

Zjawisko użytkowników, którzy kupują nowe konsole, po czym stawiają je do szafy, dotychczas nie stanowiło jakiegoś większego problemu dla samego Nintendo. Ten i tak zgarnia lwią część dochodów ze sprzedaży konsoli i nie ma powodów do narzekań – sprzedaż na poziomie 12 milionów egzemplarzy! Gorzej ma się sprawa z twórcami akcesoriów i gier tworzonych przez zewnętrznych deweloperów. Można powiedzieć, że przemysł wideo, nie czerpie zbyt wielkiej radości z każdej sprzedanej konsoli, która ostatecznie zamiast działać, po prostu się kurzy. Zazwyczaj dobra sprzedaż konsol zachęca producentów do wspierania produktu dodatkowymi akcesoriami. I tak też jest w przypadku Wii. Jednak gdy okazuje się, że część użytowników nie korzysta z konsoli, to sprawa wydaje się nieco mniej wesoła.


Trudno nam sobie wyobrazić aby sprzęt za niemałe pieniądze ostatecznie mógł kurzyć się w szafie. Skoro jednak o informacji donosi Nikkei, to zapewne rewelacje czerpie z lokalnego rynku. Japończycy nie raz już nas zaskakiwali;)

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login