Internet

Będziecie mogli robić to zdalnie. Nowa opcja na Netflix

przeczytasz w 1 min.

Netflix w ostatnim czasie wprowadza sporo zmian, nie tylko w bazie filmów i seriali, ale również w kwestii funkcjonalności. Kolejna nowość pozwoli na lepsze zarządzanie swoim kontem.

Lepsze zdalne wylogowanie z konta Netflix

Korzystający z Netflix będą mogli znaleźć nową opcję w ustawieniach swojego konta - „Zarządzaj dostępem i urządzeniami”. Dzięki niej uzyskają szybki podgląd wszystkich urządzeń, z którymi jest ono w danym momencie powiązane.

Prezentowane mają być tu dane o typie sprzętu (np. smart TV czy telefon z Androidem), informacje kiedy był ostatnio wykorzystywany do oglądania czegoś oraz przybliżona lokalizacja. Najważniejszy wydaje się jednak towarzyszący temu przycisk pozwalający na szybkie wylogowanie się z każdego takiego urządzenia. Co ważne, pojedynczo, a nie wszystkich jednocześnie.

Opcja „Zarządzaj dostępem i urządzeniami” została przygotowana zarówno w wersji na przeglądarkę, jak i w wersjach mobilnych na systemy iOS i Android. Jest wdrażana od dziś.

Netflix

Dla kogo nowa opcja zarządzania kontem Netflix?

Netflix sugeruje, że tego typu rozwiązanie może być pomocne przede wszystkim dla osób często podróżujących. Tych, które np. korzystają ze swojego konta na smart TV w hotelu czy u znajomych, ale później zapominają się wylogować. Można jednak przełożyć to na każde inne miejsce i przypadkowe osoby, które czerpią z konta użytkownika.

Dobrze wpisuje się to w ostatnie działania zarządzających tym serwisem. Położyli bowiem duży nacisk na to, aby w końcu wyegzekwować zapisy w regulaminie. Zaczęto wprowadzać nawet opłaty za współdzielenie konta i można oczekiwać, że pilnowanie trzymania się przez abonentów swojego gospodarstwa domowego będzie znacznie mocniej przestrzegane.

Źródło: Netflix, foto: unsplash

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Wenezo
    3
    Czyli na minus:)