Smartfony

Samsung jednak nie zrobi rewolucji w smartfonach? Google odetchnie z ulgą

przeczytasz w 1 min.

Czy samsung zrezygnuje z wyszukiwarki Google w smartfonach? Źródła blisko związane z koreańskim producentem twierdzą, iż znają odpowiedź na to często pojawiające się ostatnio pytanie.

Bing zamiast Google w smartfonach Samsung?

Doniesienia o planach firmy Samsung, które wywołały wiele dyskusji pojawiły się w zeszłym miesiącu. Raport New York Times zasugerował wtedy, że poważnie brany jest pod uwagę scenariusz zakładający zmianę domyślnej wyszukiwarki w telefonach Samsung - z Google na Bing.

Najnowsze informacje, które rzekomo pochodzą od "osób zaznajomionych ze sprawą", nie zaprzeczają wcześniejszym, ale jednocześnie nie zwiastują rewolucji. Wedle nich Samsung zawiesił wewnętrzną weryfikację i wstępne działania związane ze zmianą domyślnej wyszukiwarki dla smartfonów. W najbliższej przyszłości do tego nie dojdzie.

Jednocześnie nie padają żadne wzmianki na temat powodów takiego obrotu spraw. Niektórzy dziennikarze spekulują, iż może chodzić o renegocjacje z Google lub przeciwnie, czyli o nieudane rozmowy z firmą Microsoft. Niektórzy nie wykluczają też opcji, iż przy bliższym porównaniu obydwu przeglądarek i najważniejszego w tym kontekście aspektu (sztucznej inteligencji) przewagi Bing nie okazały się tak duże jak wcześniej to kreślono.

Skąd nagłe zainteresowanie Bing i co Google mógł stracić?

Samsung i Google współpracują od wielu lat. Koreańczycy są jednym z dwóch (obok Apple) największych producentów smartfonów na świecie, co przekłada się na ogromną liczbę użytkowników. Analitycy podają, że zerwanie współpracy mogłoby przynieść Google straty w wysokości nawet 3 mld dolarów. I to w skali roku.

Wyszukiwarka Google długo wydawała się bezkonkurencyjna. Ostatnie miesiące zachwiały jednak jej pozycji absolutnego dominatora. Microsoft ogłosił, że wyposaży Bing w sztuczną inteligencję i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Miesiąc po uruchomieniu nowej funkcjonalności Bing zaczął notować znaczące wzrosty popularności dobijając do 100 milionów użytkowników każdego dnia.

W całej tej sytuacji nie powinien uciekać inny, ale pokrewny wątek. Bing ze sztuczną inteligencją znajduje się już w większości smartfonów i tabletów Galaxy. Wprowadziła go ostatnia aktualizacja alternatywnej klawiatury SwiftKey.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piomiq
  0
  "Koreańczycy są jednym z dwóch (obok Apple) największych producentów smartfonów na świecie"
  Precyzując. Koreańczycy projektują i produkują smartfony, Apple tylko projektuje, bo produkcja idzie w Chinach i Tajwanie.
  • avatar
   piomiq
   -1
   "Microsoft ....dobijając do 100 milionów użytkowników każdego dnia."
   No to do ilu w sumie dobił?. Zbliżył się do połowy tego co ma Google, a może do 1/3, 1/4? Bo nie wiemy.
   Zdaje się, że aż tak dużo nie zyskał, aby Google miał się czymś bać, a autor robi sensacje.