• benchmark.pl
 • Gry
 • Czy szczepionka stworzy Frankensteina? Polacy z Image Power pozwolą poznać odpowiedź
Gry

Czy szczepionka stworzy Frankensteina? Polacy z Image Power pozwolą poznać odpowiedź

przeczytasz w 1 min.

Creature Lab to kolejna polska gra, która raczej nie przejdzie bez echa. Trudno teraz wyrokować, jakiej liczbie graczy się spodoba, ale pomysł na rozgrywkę jest raczej niebanalny.

Creature Lab czekają Cię szalone eksperymenty

Pracami nad Creature Lab zajmuje się studio Image Power. Jak przedstawiają to sami twórcy, można będzie wcielić się tutaj w zdolnego, ale jednocześnie szalonego naukowca prowadzącego własne laboratorium i przeprowadzającego w nim „nieprawdopodobne i bezbożne eksperymenty”. W ich efekcie powstaną różnej maści mutanty, ale na tym nie koniec, bo można będzie wysłać je w świat i tym samym szerzyć panikę wśród ludzi oraz zdobywać nowe obiekty do badań.

„Jesteśmy podekscytowani naszą nową produkcją z gatunku horror i liczymy na spore zainteresowanie community graczy. Temat mieszania genów, łączenia leków, efektów szczepionek i eksperymentów od wielu lat jest na czasie. Udostępniliśmy graczom wiele »składników« i możliwości ich łączenia - nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć co wymyślą i jakie efekty stworzy ich kreatywność i wyobraźnia.” - Piotr Figarski, wiceprezes zarządu Image Power S.A.

Creature Lab pojawił się na Steam

Wbrew pozorom całość ma być stosunkowo rozbudowana i trzeba będzie zadbać o wiele spraw. Na samym początku o odpowiednią kryjówkę, w której zacznie się prowadzić eksperymenty. Te mają obejmować mieszanie mutagenów, analizy, a nawet hodowanie części ciała, które można będzie przyłączyć do obiektów testowych. Można zatem przypuszczać, że potwory na wzór Frankensteina będą tu normą. Nie obejdzie się też bez konieczności zadbania o zapasy, które zamiast kupować trzeba będzie znaleźć lub ukraść.

Gra nie ma jeszcze potwierdzonej daty premiery, ale jej karta pojawiła się właśnie w sklepie Steam. Co sądzicie o takim schemacie rozgrywki?

Źródło: Image Power S.A.

Warto zobaczyć również:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ciekawski_
  2
  Dla mnie pomysł niesamowicie ciekawy. Naprawdę nowatorskie podejście do gry. Ja przynajmniej o niczym podobnym wcześniej nie słyszałem.
  Jestem bardzo ciekawy co z tego ostatecznie wyjdzie.
  Do pewnego stopnia ta gra może mieć nawet walor edukacyjny, bo pokaże grozę jaką ze sobą niosą eksperymenty na ludziach. Właśnie tego typu eksperyment ma miejsce. Oczywiście nie tak makabryczny, ale "szczepionki RNA" które właśnie aplikują ludziom (niby na covid-19), to nic innego jak eksperyment na ludziach i to na masową skalę.
  • avatar
   Lukasxxz
   1
   Ekstra! :)
   • avatar
    BariGT
    1
    Przeraza mnie, ze nikt nie widzi niczego zlego w tej grze. Jakbyscie chcieli sobie jeszcze posmieszkowac z tortur to polecam poczytac o "jednosce 731" gdzie takie rzeczy robili w realu. Moze cos zacznie switac.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Mam nadzieję że ta gra będzie w stanie ostrzec chociaż część ludzi przed skutkami szczepień.
     Plotka głosi, że zaszczepionym na COVID19 będzie można wcisnąć kit że ziemia jest kulą :D