Gry

Mocny debiut polskiego Dark Stork Studios - powstanie gra na Unreal Engine 4

przeczytasz w 1 min.

Dark Stork Studios zaprosiło do współpracy światowej sławy kompozytora - Jana A.P. Kaczmarka - laureata Oscara.

Dark Stork Studios logo

W zapowiedzi targów Poznań Game Arena podkreślaliśmy, że jedną z wielu ciekawych wydarzeń będzie debiut nowego polskiego producenta gier - Dark Stork Studios. Nie pomyliliśmy się, bo ujawnione informacje na temat pierwszego projektu brzmią bardzo interesująco.

Ambicje założonego w marcu 2013 roku studia są naprawdę duże. Chce ono dołączyć do światowych liderów branży gier i pierwszym krokiem w tym kierunku ma być właśnie debiutancka produkcja. Nie poznaliśmy wprawdzie nawet jej tytułu, ale wygląda na to, że będzie miała ona przynajmniej dwie mocne strony - oprawę graficzną i doskonałą ścieżkę audio.

Dark Stork Studios nabyło już licencję na wykorzystanie silnika Unreal Engine 4. Technologii tej nie trzeba chyba ponownie przedstawiać i jeśli tylko jej możliwości zostaną umiejętnie spożytkowane, to możemy mieć do czynienia z bardzo przyjemnymi dla oka efektami graficznymi.

Na tym nie koniec interesujących doniesień. Dark Stork Studios zaprosiło do współpracy światowej sławy kompozytora - Jana A.P. Kaczmarka. Laureat Oscara za muzykę do filmu „Marzyciel” został konsultantem artystycznym i finalnym owocem współpracy pomiędzy studiem developerskim a wybitnym artystą ma być kompozycja i produkcja muzyki do pierwszego tytułu wydanego przez Dark Stork Studios.

„Tworzenie muzyki do gry wideo będzie dla mnie wspaniałą przygodą i dużym wyzwaniem artystycznym. Dark Stork Studios ma ogromny potencjał i cieszę się na naszą współpracę. Doceniam również, że studio ma siedzibę w Poznaniu i jest pionierem w branży gier wideo w stolicy Wielkopolski, podobnie jak festiwal Transatlantyk w dziedzinie filmu i muzyki. Ufam, że wspólnie stworzymy niepowtarzalną jakość na światowym rynku rozrywki elektronicznej.” – Jan A.P. Kaczmarek

Jan A.P. Kaczmarek

Pierwsza gra Dark Stork Studios ukaże się na PC. Obecnie jest ona na etapie końcowego prototypowania. Życzymy owocnej pracy i czekamy na kolejne szczegóły.

Źródło: Dark Stork Studios

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  madnessmilo
  5
  Mam cichutką nadzieję, że jednak gdzieś tam w czeluściach, robią Unreal Tournament 4 :). Niech to będzie coś na bazie 2k4 z lepszą grafiką.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   No w końcu ;)
   • avatar
    xue9999
    1
    Powodzenia! ; )
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Mocny debiut, grą której nie ma, która nie ma tytułu ale ma mieć dobrą grafikę i dobrą muzykę :) O ile w tym studio nie macza palca ktoś z jedynego naprawdę uznanego studia, które stworzyło serię gier naprawdę znanych i cenionych na świecie to można tylko pogratulować optymistycznej wizji rozwoju, ekspansji i dominacji światowych rynków....
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Założycielem studia jest syn kolesia który zakładał biedronkę:), teraz jest właścicielem czerwonej torebki i merlina, wiec kapitał powinni miec:)
      • avatar
       Konto usunięte
       -1
       Gość na zdjęciu przypomina Mickey Rourke. :D
       • avatar
        kruk200
        -1
        Ooo... Dobrze wiedzieć czego to było stoisko... Ani tam tłumów nie było ani nawet z kim pogadać. Tylko logo z kądś znałem xD
        • avatar
         Konto usunięte
         -7
         Ta to studio zatrudnia 30 osób! Jakim cudem chcą zrobić dużą grę AAA, która podbije świat! Takie gry tworzą zespoły składające się z 200 albo większej liczby osób! Te brednie niech wsadzą sobie tam gdzie światło nie dochodzi! Za rok okaże się że chodzi o jakąś popierdułkę tworzoną z myślą o androidzie!
         Robią koło siebie szum aby zaistnieć w mediach! Tyle w temacie!
         • avatar
          Konto usunięte
          -10
          ktora gra dziala na tym silniku graficznym bo go nie znam :D
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           O, Kaczmarek. Ciekawe jak sobie poradzi, bo to kompozytor światowego formatu. Będę czekał.