Internet

Darmowy Internet od Facebooka także w Europie

przeczytasz w 1 min.

Mark Zuckerberg poinformował, że projekt darmowego dostępu do sieci Internet.org zostanie wkrótce rozszerzony także o terytorium Europy.

Zuckerberg

Dyrektor generalny Facebooka – Mark Zuckerberg – poinformował, że projekt darmowego dostępu do sieciInternet.org zostanie wkrótce rozszerzony także o terytorium Europy.

Internet.org to rozpoczęta przez firmę Facebook (a wspierana przez Samsung, MediaTek, Ericsson, Nokia, Qualcomm oraz Opera Software) inicjatywa, której celem jest dostarczenie dostępu do Internetu w krajach, które wciąż nie mogą sobie na to pozwolić. 

Mieszkańcy krajów trzeciego świata mogą korzystać bez żadnych opłat z „części Internetu” – udostępnione zostały bowiem: portal Facebook wraz z komunikatorem Messenger, Wikipedia, AccuWeather (pogoda) oraz portale rządowe i informacyjne. Obecnie Internet.org dostępny jest w Zambii, Kenii, Kolumbii, Tanzanii oraz w Indiach. Mark Zuckerberg poinformował, że wkrótce projekt zostanie rozszerzony o państwa europejskie.

Internet.org

Podczas sesji pytań i odpowiedzi (Q&A) Zuckerberg został zapytany o to czy planuje wprowadzić Internet.org w Europie. Odpowiedział: „tak, chcemy dostarczyć Internet.org wszędzie tam, gdzie ludzie powinni mieć dostęp do sieci. Zaczynamy jednak od krajów, które mają największe odsetki ludzi niemających dostępu do Internetu”.

W innym pytaniu ktoś zarzucił Zuckerbergowi, że projekt jest słaby, bo zapewnia dostęp tylko do wąskiego zestawu podstawowych usług. Założyciel Facebooka odpowiedział: „posiadanie jakiejkolwiek łączności i możliwości współdzielenia jest zawsze lepsze niż nieposiadanie tego w ogóle”.

Podczas tej samej, trwającej godzinę sesji Q&A Zuckerberg ujawnił także, że pracuje około 50-60 godzin tygodniowo, jest podekscytowany planami wprowadzenia funkcji płatności do aplikacji Messenger oraz że jego wizja dotycząca technologii rzeczywistości wirtualnej Oculus VR wykracza daleko poza same gry.

Źródło: TechRadar, Internet.org

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kropeczka
  5
  Wzruszyła mnie jego historia...

  Powinien ją opowiedzieć w TVN w programie Ewy Drzyzgi
  • avatar
   Bostonawy
   2
   To teraz ludzie będą umierać z głodu przed facebookiem tak?
   • avatar
    leotoro
    2
    Z pierwszego zdjęcia to wyglądało tak jak by gość własny bilans konta bankowego oglądał, następnie doczytałem artykuł do miejsca gdzie jest napisane : " jest podekscytowany planami wprowadzenia funkcji płatności do aplikacji Messenger" i wszystko stało się jasne.
    Ten człowiek na zdjęciu wprost przepada za pieniędzmi, jest w stanie nawet : "Zuckerberg ujawnił także, że pracuje około 50-60 godzin tygodniowo", co widać na pierwszym zdjęciu również, nie jest tylko dla mnie pewne jakich środków odurzających używa. :)
    • avatar
     x.m.l
     2
     Darmowy internet kosztem zaprzedania się fejsbukó? Sorry, wolę płacić dla któregoś isp.
     • avatar
      cyferluu
      1
      Łał miałem taką nokię. Miała fajna funkcję mianowicie nadajnik FM :) się robiło psikusy w autobusach :)
      • avatar
       Wasek
       0
       Nie wiedziałem, że Ericsson jeszcze istnieje.
       • avatar
        pawlopicasso
        -2
        Dostęp do samych portali rządowych i kilku innych to tyle co nic. Wystarczy wejść do pierwszej lepszej kafejki internetowej żeby mieć full wypas, a już na pewno daleko temu projektowi od darmowego internetu Aero2 z czego sam teraz korzystam, gdzie mamy dostęp do wszystkiego z nie najgorszą przepustowością.
        • avatar
         adammo
         0
         Spokojnie u nas są takie ceny, że biedy nie ma ergo niepotrzebne nam to ;)
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          To pewnie jankesi nawet bez prośby o dane będą mieli wszystko na tacy?
          • avatar
           ghost_dog
           0
           Ten internet.org przypomina mi ofertę Cyfrowego Polsatu u zarania ich działalności.
           • avatar
            plmnb
            0
            "Chcemy dorwać wasze informacje , metadate wszędzie tam gdzie nie możemy ich dorwać" ~~~~ Powered by Samsung, MediaTek, Ericsson, Nokia, Qualcomm oraz Opera Software , US&A n NSA
            Te firmy się ślinią na dane dlatego tak bardzo wspierają ten program z Zuckerbergiem na czele ,bo chce skolonizować
            "te kraje" > dać im Facebook > Wyciągnąć od nich dane > Sprzedać NSA. Z resztą ,reszta producentów też chętna ,bo to gruuuuuby dla nich hajs.