Oprogramowanie

7-Zip 19.00: kompresor plików z silniejszym szyfrowaniem do pobrania

przeczytasz w 1 min.

Jest zupełnie darmowy, a działa szybko, sprawnie i bezproblemowo. Nic dziwnego, że dla wielu użytkowników jest to po prostu najlepszy program do archiwizacji plików. Pobierz najnowszą wersję 7-Zip na swój komputer.

Cieszący się niesłabnącą popularnością, bo też przez wielu uznawany za najlepszy program do kompresji plików, 7-Zip doczekał się nowego stabilnego wydania. Dlaczego warto zdecydować się na aktualizację do wersji 19.00?

Co nowego w 7-Zip 19.00?

W oficjalnym wpisie towarzyszącym wydaniu wersji 7-Zip 19.00 wyróżniono zaledwie dwie zmiany. Są jednak one wystarczająco poważne, by faktycznie warto było dokonać aktualizacji. Pierwszą z nich jest znaczące zwiększenie siły szyfrowania archiwów 7z. Aby to osiągnąć, udoskonalono generator liczb pseudolosowych i zwiększono rozmiar losowego wektora inicjalizacji z 64 do 128 bitów. Innymi słowy: klucz jest dłuższy, a więc jego złamanie staje się trudniejsze.

7-Zip archiwum

Drugim punktem na liście zmian jest eliminacja „kilku błędów z poprzednich wersji”, ale nie ujawniono, co konkretnie było nie tak. Dodajmy, że trzy wydania z ubiegłego roku (18.01, 18.05 i 18.06) koncentrowały się przede wszystkim na poprawie wydajności. Wygląd i ogólne działanie aplikacji 7-Zip nie ulega zmianie, bo też nie ma takiej potrzeby.

Kompresor plików 7-Zip – pobieranie (download):

pobierz 7-Zip download

7-Zip: najlepszy darmowy kompresor plików

7-Zip to (w przeciwieństwie choćby do równie popularnego WinRAR-a) całkowicie darmowy program do archiwizacji danych / kompresji plików. Poza otwartym kodem ma trzy podstawowe atuty: kompatybilność z większością popularnych formatów archiwów, bardzo dużą szybkość działania oraz duże możliwości, które łatwo jest zrozumieć, odnaleźć i wykorzystać.

Źródło: 7-Zip, ghacks

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    mutissj
    2
    W.K - zrób newsa że denuvo 5.6 złamali w Metro Exodus xd