Tablety

Datawind: Brytyjski tablet w Indiach za 34 dolary

przeczytasz w 1 min.

Jeśli ktoś narzeka na ceny tabletów ta wiadomość jest dla niego, chociaż częściowo. Dotarliśmy do informacji o tablecie produkowanym przez brytyjską firmę Datawind, które mają trafić na rynek indyjski. Głównym celem jaki przyświecał twórcom było trafienie z konstrukcją nawet do najbiedniejszych osób.

Przy cenie 34 dolarów dla studentów i 60 dolarach dla reszty klientów trzeba przyznać że wszelkie granice zostały w tej chwili pobite. Oczywiście nie ma co liczyć na układy na poziomie Tegra 2. Tablet jest całkowicie budżetowy, posiada nawet ekran oporowy, którego  już od dłuższego czasu próżno szukać w smartfonach. Zastosowanie takiego panelu dotykowego oznacza że urządzenie nie będzie w stanie rozpoznawać gestów.

Sercem urządzenia jest procesor o częstotliwości 600 MHz, 256 MB pamięci RAM oraz karta pamięci o pojemności 2 GB. Czytnik kart obsłuży na szczęście karty do 32 GB. Tablet wyposażono w moduł WiFi, dwa porty USB oraz baterię, która pozwala na trzy godziny pracy. Aakash, bo tak brzmi nazwa urządzenia, rozmiarami ma być zbliżony do kartki papieru z zeszytu.

Urządzenie działać będzie pod kontrolą systemu Android 2.2. Firma Datawind planuje w grudniu tego roku wprowadzić na rynek wersję z modułem komórkowym. Pozwoli to na dostęp do sieci wszędzie tam gdzie będzie zasięg oraz możliwość korzystania z tabletu jak ze zwykłej komórki.


Więcej o tabletach:

Źródło: TechSpot

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -1
  Można by było zrobić jeszcze tańszy bez wi–fi i bez czytnika kart pamięci i z 1 gb wbudowanej pamięci.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Sam bym sobie taki sprawil :D
   • avatar
    piotrek8x
    0
    Powinni im coś takiego sprzedawać: http://allegro.pl/tablet-7-2-1-1-ghz-android-2-2-aplikacje-3g-i1866107375.html