Gry komputerowe

DayZ - pełna wersja gry w przyszłym roku

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że „niekończący się” rozdział pod tytułem wczesny dostęp jednak się zakończy. Twórcy planują wydać DayZ 1.0 w 2018 roku.

Gra DayZ opuści program wczesnego dostępu i zadebiutuje w pełnej wersji w przyszłym roku. Z jednej strony to dobra wiadomość, ale z drugiej – nawet stwierdzenie, że to już najwyższy czas, może wielu osobom wydać się nie na miejscu. 

Historia DayZ sięga 2009 roku – wtedy jeszcze był to tylko mod do gry Arma 2. Cztery lata później projekt przerodził się w samodzielną produkcję i zadebiutował w programie wczesnego dostępu na Steamie. Minęły kolejne cztery lata i wciąż się w nim znajduje, ale twórcy zapewniają, że już niedługo.

„Chcieliśmy zrobić to szybciej, ale gra będzie gotowa w 2018 roku” – napisał Eugen Harton stojący na czele projektu. 

Zanim to nastąpi czeka nas jeszcze wydanie wersji beta. Miała trafić do graczy w tym roku, ale… nie będziecie pewnie zaskoczeni informacją, że termin został przesunięty na przyszły rok. Powód wcale nie jest bardziej zaskakujący: „kluczowe opcje wymagają jeszcze dopracowania”.

Przypomnijmy, że DayZ to pierwszoosobowa gra akcji, w której gracze walczą przede wszystkim o przetrwanie w świecie, który dzielą z nieumarłymi. Poniżej możecie zobaczyć prezentację wersji 0.63:

Źródło: PC Gamer, Eurogamer

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rlistek
  4
  LuL ta gra jeszcze żyje?
  • avatar
   HardManiak
   0
   Naprawdę wielka szkoda ,że ta gra powoli umiera, bo ma ogromny potencjał, ale twórcy nie potrafią tego wykorzystać i mamy co mamy.