Laptopy

Dell patentuje laptopa z dwoma odłączanymi ekranami - czy to nie przesada?

przeczytasz w 1 min.

Opatentowane urządzenie to jak na razie koncepcja, ale w przyszłości może trafić do masowej produkcji.

Konwertowalne laptopy z odłączanym ekranem cieszą się coraz większą popularnością. Firma Dell postanowiła jednak pójść o krok dalej i opatentowała… laptopa z dwoma odłączanymi ekranami.

Projekt laptopa z dwoma odłączanymi ekranami zgłoszono do biura patentowego U.S. Patent and Trademark Office na początku stycznia i został opisany jako system obsługi informacji z wieloma odłączanymi ekranami (Information Handling System with Multiple Detachable Displays).

Dell - koncept laptopa z dwoma odłączanymi ekranami

W praktyce mamy do czynienia z czymś na kształt konwertowalnego laptopa, ale z dwoma ekranami – jeden jest składany nad klawiaturą, natomiast drugi pod nią. Z urządzenia można korzystać w formie zwykłego laptopa, tabletu, prezentacji, a także… pulpitu rozszerzonego. Na szczególną uwagę zasługuje sposób mocowania ekranów (schematy znajdziecie we wniosku patentowym).

Dell - koncept laptopa z dwoma odłączanymi ekranami

Czy laptop z dwoma odłączanymi ekranami rzeczywiście trafi do produkcji? Tego jeszcze nie wiadomo, ale zapewne znajdą się zainteresowani takim wynalazkiem. Warto dodać, że wcześniej trochę inną koncepcję laptopa z wieloma ekranami zaprezentowała firma Razer jako projekt Valerie.

Źródło: LaptopMag, U.S. Patent and Trademark Office

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  owatanka
  4
  Cos podobnego juz bylo

  https://www.youtube.com/watch?v=3Co_HDpejvU

  Co ciekawe prototyp laptopa zostal skradziony na targach ces i pozniej zostal znaleziony na jakiejs chinskiej wersji allegro w cenie 22000$.
  • avatar
   almon
   3
   Kto bogatemu zabroni :D
   • avatar
    Shifted92
    3
    wiele ekranów to plus, rozszerzony pulpit bardzo pomaga w codziennej pracy, więc jestem za.
    • avatar
     almon
     1
     Kto bogatemu zabroni :D
     • avatar
      r_e_s_e_t
      1
      Idiotyzm z tym patentem. Patentowanie konfiguracji produktu nie powinno być nawet rozważane przez żadne biuro. Laptopy z dodatkowym ekranem też już były. Np. thinkpad T70p albo T71p.
      • avatar
       Zwis88
       1
       W pracy gdzie operujesz wieloma oknami, np w handlu gdy masz otwarty magazyn towarów, jednocześnie 10 cenników, 20 platform b2b, do tego przeglądarkę, allegro, to rzeczywiście laptop z dwoma sporymi ekranami będzie jak miód, i nikogo kto poważnie podchodzi do swojej pracy nie obchodzi jak to wygląda, tyle, że zwykle jak ktoś ma biuro w którym pracuje to kupuje sobie dwa lub trzy monitory do blaszaka bo po co ma z tym jeździć, ale jeśli ktoś potrzebuje mobilnej wygody pracy to spoko
       • avatar
        gormar
        1
        Słabo to widzę. Jeżeli dobrze czytam te diagramy to te ekrany są bezprzewodowe.
        Ciekawi mnie również jak dociążony musiałby być korpus, aby przy odchyleniu obu ekranów się nie podnosił. Znam laptopy z jednym wyświetlaczem, które mają z tym problem. Rezygnacja z HDD i ekrany z wąskimi ramkami tylko ten problem potęgują.
        • avatar
         Robertson2604
         0
         zależy do czego będzie przeznaczony takowy sprzęt, dla mnie brzmi jak dobre urządzenie dla doradców klienta który musza pokazać wypełniane dokumenty na ekaranie swojego komputera (np w bankach czy chociażby sieciach telekomunikacyjnych)