• benchmark.pl
 • Komputery
 • Dell zaprezentował mini PC w podstawce do monitora - jest tańszy niż sama podstawka Apple
Komputery

Dell zaprezentował mini PC w podstawce do monitora - jest tańszy niż sama podstawka Apple

przeczytasz w 1 min.

O cenach urządzeń i akcesoriów przygotowanych przez Apple mówi się nader często. Tym razem powrót tego tematu zawdzięczamy prezentacji Dell OptiPlex 7070 Ultra.

Dell OptiPlex 7070 Ultra - mini PC w podstawce do monitora

Dell OptiPlex 7070 Ultra skonstruowano w taki sposób, aby możliwe było wsuwanie go w stopkę podstawki do monitora. Kompatybilność obejmować ma modele o przekątnych od 17 do 31 cali, które wspierają standard VESA. To propozycja, która ma być alternatywą dla komputerów all-in-one. Użytkownicy otrzymają tu bowiem identyczne możliwości oszczędzenia przestrzeni, a dodatkowo opcje wymiany monitora oraz podzespołów.

To kolejny z atutów Dell OptiPlex 7070 Ultra. Ten mini PC nie będzie cechował się sztywno narzuconymi parametrami. Producent przewiduje opcje modyfikacji, wspominając o procesorach Intel Core 8. generacji, maksymalnie 64 GB pamięci RAM i różnych dyskach twardych.

Dell OptiPlex 7070 Ultra - ceny

Dell OptiPlex 7070 Ultra budzi duże zainteresowanie także ze względu na ceny. Te będą zależeć od wybranej konfiguracji, ale producent sugeruje, iż mają zaczynać się od 749 dolarów. I tutaj pojawia się przywoływany już wątek Apple.

Dlaczego? Apple oferuje bowiem podstawę Pro Stand do monitora Apple Pro Display XDR w cenie 999 dolarów. Jeśli macie wątpliwości to tak, w tym przypadku otrzymuje się podstawkę spełniającą tylko jedną, podstawową rolę.

Sprzedaż Dell OptiPlex 7070 Ultra rozpocznie się w drugiej połowie września.

Źródło: PCWorld

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kokosnh
  2
  wolę coś takiego, niż zintegrowane za matrycą. No tylko jak zawsze na minus przy takich rozwiązaniach, cena/wydajność + brak możliwości łatwej/szybkiej/taniej naprawy...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   To jest bardzo rozsądne rozwiązanie. Jednak nie mogę wyjść z podziwu odnośnie ogromnego zaniedbania organizacji Vesa. Niby porobili standardy systemów montażowych. Ale czy nie mogą wreszcie zrobić standardu zatoki dokującej w samym monitorze? Zatoki, w którą można by włożyć kompletny komputer. Ten sam standard mógłby służyć też w telewizorach, albo do zamontowania komputera, albo do modułu smart.

   ja kiedyś kupiłem telewizor smart, full hd, 3D. w międzyczasie okazało się że procesor w TV jest trochę słaby do youtube, ale większość dawało się obejrzeć. ostatnio jednak wsparcie dla youtube zostało zakończone, inne VOD się powoli wysypują, więc bez sensu lecę przez przystawkę androidTV bo drugiego telewizora kupować nie zamierzam, a taka uniwersalna zatoka VESA załatwiłaby sprawę. I wtedy nawet specjalne podstawki stałyby się zbędne :) ale przy braku standardu, fajnie że dell robi takie rzeczy.

   w sprawie podstawki apple. niech nikt nie śmie podważać największej zalety podstawki apple, bo jest nią prestiżowość :P