Gry

Demo Crysisa nie wymaga DX10 do pełni szczęścia

przeczytasz w 0 min.

Kilka dni temu na serwerach pojawiło się do ściągnięcia demo gry Crysis. Do uruchomienia go w pełnych detalach (Very High) wymagana była Vista oraz karta graficzna zgodna z DirectX 10. Jednak wystarczyło, że gracze dostali demo w swoje łapska, a już odkryli spisek, mający na celu instalowanie najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu. Okazało się bowiem, że można uruchomić demo Crysisa w najwyższych możliwych detalach na komputerach z Windows XP i kartą graficzną DirectX 9.

Jedyne, co trzeba zrobić, to trochę pogrzebać w plikach konfiguracyjnych i przekleić ustawienia z sekcji High Detail do sekcji Very High Detail. Dzięki temu oszukujemy grę i nawet pod Windows XP jesteśmy w stanie uruchomić demo Crysisa w najwyższych przewidzianych przez producenta detalach. Co więcej, uruchomiona w ten sposób pod XP gra działa lepiej niż pod Vistą w trybie DirectX 10.


Czyżby twórcy gier próbowali na siłę wspierać nowe API Microsoftu, udając iż pozwala ono na poprawienie jakości grafiki, w sytuacji kiedy w rzeczywistości na obecnej generacji kart graficznych do niczego się ono właściwie nie nadaje? Trudno wyczuć, tym niemniej Crysis to kolejny kamyczek do ogródka DirectX 10, który daje sporo do myślenia.

Więcej informacji na temat zmian w plikach konfiguracyjnych gry znajdziecie tutaj.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login