Gry

Demo 'Hellgate: London' to węszący adware

przeczytasz w 0 min.

Fani gry Hellgate: London pienią się z wściekłości. Wszystko za sprawą nowego dema wspomnianej gry, która kontaktuje się z jej producentami, przesyła różne szczegóły znalezione na komputerze, po to, aby producent trafniej dobierał wysyłane do użytkownika reklamy.
Jak podaje IGN, tuż po zainstalowaniu Hellgate: London, użytkownik otrzymuje licencję podpisaną przez Massive, czyli firmę, która tworzy grę. Czytamy w niej, że oprogramowanie „wykorzystuje technologię pozwalającą na umieszczanie reklam w środowisku gry, a także wyświetlanie w grze innych podobnych obiektów, które są czasowo ściągane do komputera użytkownika lub konsoli do gier i zastępowane podczas gry online.”

Na pewno istnieje wielu użytkowników, którym nie będą przeszkadzać pojawiające się gdzieś w tle reklamy Coke czy Nestle. Trzeba jednak wspomnieć o tym, że część wspomnianej licencji gry niesie ze sobą bardziej kontrowersyjne rozwiązania.
Mówi ona o tym, że Massive może gromadzić adresy IP i inne podstawowe, anonimowe informacje, które następnie mogą być wykorzystane w ogólnych celach dotyczących przesyłania i analizowania reklam w grze.
Czytamy w niej także, że Massive nie przechowuje, ani nie wykorzystuje gromadzonych informacji w celu identyfikacji gracza, mimo że mógłby to zrobić.


Na celowniku gry znalazły się takie informacje jak adres IP, rodzaj systemu operacyjnego, zainstalowane aplikacje i urządzenia peryferyjne. Informacje na ich temat mogą być gromadzone okresowo dzięki czemu oprogramowanie dynamicznie uaktualnia dostarczaną zawartość, wsparcie dla gry i inne usługi, łącznie z grą online.


No i zostało jeszcze jedno. Na pewno otwiera kolejne tylne drzwi do komputera.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login