Gry

Devil May Cry 5 jest już naprawdę blisko

przeczytasz w 1 min.

Podczas targów E3 2018 zapowiedziano i zaprezentowano grę Devil May Cry 5. Mogłoby się wydawać, że na jej premierę będzie trzeba trochę poczekać, ale okazuje się, że dzieli nas od niej zaledwie kilka miesięcy.

Nawet jeśli nie była to największa niespodzianka, bez wątpienia była to świetna wiadomość. Podczas E3 2018 firma Capcom zapowiedziała Devil May Cry 5 – nową odsłonę uznanej serii slasherów. Od tego czasu dowiedzieliśmy się na jej temat nieco więcej.

Jak wynika z informacji, do jakich dotarła redakcja Famitsu, gra Devil May Cry 5 – choć została oszczędnie zaprezentowana podczas E3 – jest już prawie ukończona. Stan gotowości określa się na 75 proc. i tym samym potwierdzają się wcześniejsze doniesienia, że premiera odbędzie się najpóźniej w pierwszym kwartale 2019 roku.

Devil May Cry 5 akcja

Jako pełnoprawna kontynuacja serii, Devil May Cry 5 przedstawić ma wciągającą opowieść, której glównym bohaterem będzie Nero, ale także Dante ma tutaj odegrać istotną rolę. Fabuła koncentrować będzie się na podróży tego pierwszego, której celem jest odnalezienie utraconego skarbu. Wszystko to toczyć będzie w świecie, w którym zaczynają dziać się coraz dziwniejsze rzeczy.

Devil May Cry 5 walka

Podczas podróży wykorzystamy zmechanizowane ramię protagonisty, co ma mieć realny wpływ na rozgrywkę. Oprócz emocjonowania gracza Devil May Cry 5 ma również zachwycać go oprawą wizualną. Twórcy stwierdzili w jednym z wywiadów, że czekali dziesięć lat na technologię, która pozwoli(ła) im urzeczywistnić projekt gry marzeń.

Devil May Cry 5 ramię

Z najnowszych informacji wynika, że równie dużą uwagę przywiązano do warstwy dźwiękowej. To, jakie dźwięki będą towarzyszyć naszym pojedynkom, zależeć będzie od tego, w jaki sposób będziemy się prezentować w tych starciach. Nasz styl będzie oceniany, a to znajdzie odwzorowanie w dobranej ścieżce dźwiękowej. Ot, ciekawostka.

Więcej na temat gry Devil May Cry 5, która zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4, mamy dowiedzieć się już podczas tegorocznej edycji targów gamescom, które odbędą się pod koniec sierpnia.

Źródło: Eurogamer, VG247, Famitsu, Wccftech, Destructoid

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  0
  jedynka jakos najbardziej utkwiła mi w pamięci, pozostałe to tak ekhem szybko zapomniałem.
  • avatar
   Yamaraj6
   -1
   Fajny pan chińczyk taki miły z ryjka, po jego zapowiedzi aż mam ochotę na Gamescom pojechać i sobie pograć.