Gry na konsole

Premiera Diablo III na konsole nowej generacji dopiero w przyszłym roku

z dnia 18-07-2013
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
19 komentarzy Dyskutuj z nami

Okazuje się, że premiera gry na platformy nowej generacji odbędzie się później niż początkowo planowano.

Diablo III na konsolach nowej generacji dopiero w przyszłym roku

O tym, że Diablo III pojawi się konsolach, wiemy już od dłuższego czasu. Niestety okazuje się, że premiera gry na platformy nowej generacji odbędzie się później, niż początkowo planowano.

Właściwie to wciąż mówić trzeba o premierze nie na platformy, a platformę nowej generacji. Blizzard potwierdził bowiem premierę swojej produkcji jedynie na PlayStation 4. Niestety można już porzucić nadzieję, iż Diablo III będzie jednym z tytułów startowych nowej konsoli Sony.

Prace nad przeniesieniem gry na nową platformę postępują nieco wolniej, niż sądzono i dlatego też producent nie wyrobi się w planowanym terminie. Na skutek tego już teraz poinformowano, że premiera gry w wersji na PlayStation 4 odbędzie się dopiero w 2014 roku. Co gorsza, nie określono bliższego terminu, więc pozostaje jedynie mieć nadzieję, że chodzi tutaj przynajmniej o pierwszy kwartał.

Zgodnie z planem odbyć ma się natomiast premiera na PlayStation 3 oraz Xbox 360. Właściciele tych konsol będą mogli cieszyć się Diablo III już od 3 września.

Źródło: polygon, shacknews

marketplace

Komentarze

19
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  To przecież Blizzard, im nigdy się nie śpieszy
  12
 • avatar
  W 2007 roku zaprezentowano pierwszy beta-footage z diablo 3... i praktycznie niczym nie różni się on od finalnej wersji, która pojawiła się na półkach sklepowych w 2012 roku. Jeżeli na PS4 trafi on w 2014 roku, to można mówić w praktyce o tytule, który ma już 7 lat.
 • avatar
  ktos w to jeszcze gra?
 • avatar
  Mają dużo hajsu to po co mają się spieszyć? ;)
 • avatar
  Jest już PvP?
  Nie?
  ...
  :)
 • avatar
  D3 śmierdzi jak świeża kupa. Gdyby nie kumple co mnie namawiają do wspólnego grania to dawno bym to gówno skasował. To znaczy już skasowałem ale kumple namówili mnie na ponowną instalację bo te obszczymury nie chcą grać ze mną w Torchlighta 2 albo PoE.
 • avatar
  Diablo 3 jest na dzień dzisiejszy zniszczone na platformie PC.
  Pełno botów, AH/RMAH - brak endgame'u.

  PoE wg. mnie, jest o wiele lepsze - bardziej przemyślane, w tej grze jest ciągle co robić - a to eventy, 6 miesięczne ligi, gra na mapach po przejściu gry, ogromny Content, który już na dzień dzisiejszy bije Diablo 3 a w przyszłości będzie tylko lepiej. GGG zapowiedziało 1 nowy akt raz na rok.
  Na dodatek jest to 100% Free2Play.
  Gra zrobiona dla graczy, nie dla pieniędzy tak jak Diablo 3.

  Numerem 1 HNS jest Path of Exile, kto twierdzi inaczej to jest zaślepiony albo kidem, który woli być prowadzonym za rączkę jak w D3.

  Żeby nie było grałem w Diablo 3 - paragon 24, ale po wyjściu PoE powiedziałem dosyć. Diablo 3 jest upośledzone względem Path of Exile..
 • avatar
  Znowu?
 • avatar
  nigdy nie sądziłem, że tak sie stanie: w 2014 franczyza diablo3 to będzie odgrzewany kotlet... no dajcie spokój, ponad 1,5 roku po premierze? to już zwykłe konwersje spotyka lepszy los.
  -2
 • avatar
  Może Bli$$zardowi się wydaje, że skoro D2 żyje tak długo ( i nadal ma swoich zwolenników), to D3 pożyje tyle samo(albo i dłużej) i natrzepią jeszcze więcej kasy, pomimo faktu, że gry starzeją się coraz szybciej.