Gry

Czołgi w Katowicach. Mamy zwycięzcę II sezonu Wargaming League eu

przeczytasz w 1 min.

W ostatnią niedzielę do Katowic przyjechały najlepsze europejskie drużyny World of Tanks. Rozgrywki odbyły się w ESL Arena.

W turniejowych zmaganiach wzięły udział cztery drużyny: Oops The Tough Giraffes, Kazna Kru, Team GoHard i zespól DiNG.

Pomimo wagi turnieju, atmosfera pomiędzy zespołami była koleżeńska. Podczas rozgrywek wystąpili również polscy zawodnicy, m.in. Piotr „Ealien” Peschke, Przemysław „Decha” Cieśla, oraz Piotr ”call_me_Piotr” Włoszczyński.

Gracze podzieli się z nami swoimi wrażeniami dotyczącymi turnieju, zdradzili, jak zostać profesjonalnym e-sportowcem, a na koniec opowiedzieli o swoim życiu poza wirtualnymi zmaganiami.

E-sport to nie tylko gracze. Impreza sama przecież się nie zrobi. Czasem o sukcesie turnieju decydują wielogodzinne przygotowania od strony organizacyjno-biznesowej. O tym, jak wygląda praca „ po drugiej stronie” e-sportu opowiedzieli nam Konrad Rawiński i Atilla Yesildag.

Po krótkiej prezentacji drużyn, nareszcie nadszedł czas na rozpoczęcie zawodów. W pierwszym meczu prowadzenie objął Team GoHard, ale niestety nie utrzymał go zbyt długo, do końca meczu liderem pozostał świetnie przygotowany zespół DiNG, odnosząc zwycięstwo z wynikiem 7:4.

Drugie starcie to pojedynek Kazna Kru i Oops The Tough Giraffe. Kazna zdobyła przewagę już na początku spotkania i odniosła bezapelacyjne zwycięstwo. Mecz zakończył się wynikiem 7:2 nie pozostawiając chłopakom z OTTG żadnych złudzeń.

Wielki finał rozegrał się pomiędzy DiNG, a Kazna Kru. Walka na początku była wyrównana, ale po chwili DiNG wyszedł na prowadzenie z przewagą dwóch punktów. Kazna postawiła na agresywną grę i szybko odrobiła straty. Oba zespoły szły łeb w łeb. Z jednej strony Kazna, prowadząca ryzykowną, agresywną grę, z drugiej strony DiNG, stawiający na szybkość i dużą celność. Przy wyniku 6:6 emocje sięgnęły zenitu. Do ostatnich sekund spotkania nie byliśmy pewni zwycięzcy. Oba zespoły walczyły jak lwy, ale tego wieczoru chłopaki z DiNG mieli więcej szczęścia.

Za tydzień czeka nas druga część finałowa, gdzie wystąpią drużyny z regionu CIS.

Wtedy poznamy wszystkie ekipy, które wystąpią w Moskwie na Wargaming League Grand Finals.

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MaNiAc
  -2
  A ktoś w to jeszcze gra?
  • avatar
   genmaxiu
   -2
   Pierwsze wideo, w miare spoko do czasu kiedy Pani prowadzaca nie zaczela mowic po "pongielsku".

   Raczej nie komentuje zdolnosci lingwistycznych innych ludzi (nie mieszkam w Polsce) ale wskakujac na glebsze wody proponuje podszkolic troche jezyk.
   No offence, peeace!
   • avatar
    darioz
    -7
    Górny Śląsk rządzi! Nie dość że utrzymujemy całą Polskę to jeszcze najlepsze imprezy z grami są u nos!
    • avatar
     pixi12
     0
     http://allegro.pl/show_item.php?item=6775837641

     Witaj!

     Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
     Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

     Połącz konto już teraz.

     Zaloguj przez 1Login