Oprogramowanie

Zamieszanie z premierą SP3

przeczytasz w 0 min.

Okazuje się, że mimo prób dopięcia wszystkiego na ostatni guzik, Microsoft zalicza kolejną wpadkę z premierą swojego produktu. Tym razem mowa o Service Pack 3 dla Windows XP. Wczoraj poinformowaliśmy, że w oficjalnym kanale dystrybucyjnym Microsoft udostępnił zbiór poprawek dla poprzednika Visty. Wszystko wskazywało na to, że użytkownicy systemu wreszcie będą mogli bez obaw pobrać finalną wersję SP3. Producent kazał czekać na „paczkę” tak długo, że nie dziwimy się, że niektórym mogą puszczać nerwy.

Niestety po udostępnieniu pliku poprzez strony microsoft.com pojawił się drobny problem, który na całe szczęście nie będzie groźny dla większości użytkowników. Bardziej zmartwią się administratorzy małych i średnich firm, które korzystają z Microsoft Dynamics Retail Management System (znane jako RMS). Sytuacja jest o tyle poważna, że Microsoft postanowił przesunąć oficjalną premierę zbioru poprawek na bliżej nieokreślony termin. Stąd, póki co nie ujrzymy informacji o dostępności paczki w zakładkach Windows Update i Microsoft Download Center.


W chwili obecnej mamy do czynienia z przedziwną sytuacją, w której plik z poprawkami dostępny jest do ściągnięcia z serwerów Microsoft (z pominięciem WU i MDC) jednak Microsoft nie gwarantuje, że po zainstalowaniu SP3 wszystko będzie działać poprawnie. Mimo wszystko większość indywidualnych użytkowników nie powinna mieć jakichkolwiek problemów z funkcjonowanie systemu po instalacji Service Pack 3.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login