Gry na konsole

DOOM i Wolfenstein II trafią na Switcha (i inne newsy z Nintendo Direct)

przeczytasz w 1 min.

Kolekcja gier na Nintendo Switch prezentuje się coraz lepiej. Nie tylko przybywa tytułów, ale też są one coraz bardziej zróżnicowane.

Konsola Nintendo Switch nie rozpoczęła rynkowego szturmu z jakoś specjalnie pokaźnym katalogiem gier, ale z każdym miesiącem wygląda to coraz lepiej. Najnowsza mini-konferencja Nintendo z cyklu Direct wyraźnie pokazała, że sprawa rozwija się w bardzo dobrym kierunku – na urządzenie zmierzają bowiem nie tylko dobrze zapowiadające się gry „wielkiego N”, ale też świetne produkcje zewnętrznych wydawców.

Co więcej, są to gry reprezentujące coraz to różniejsze gatunki. Podczas Nintendo Direct zapowiedziano na przykład, że na Switcha trafią niedługo dwie pierwszoosobowe strzelanki Bethesdy, będzie to ciepło przyjęty DOOM oraz świetnie zapowiadający się Wolfenstein II: The New Colossus. Niestety z pewnym opóźnieniem – na B.J.-a będziemy musieli poczekać do przyszłego roku (DOOM pojawi się jeszcze w tym). 

Przy okazji podano lub potwierdzono kilka dat zarezerwowanych na premiery innych „zewnętrznych” produkcji. Możemy więc wypunktować, że:

 • FIFA 18 pojawi się 29 września,
 • NBA 2K18 – 15 października,
 • Sonic Forces – 7 listopada,
 • L.A. Noire – 14 listopada,
 • The Elder Scrolls V: Skyrim – 17 listopada,
 • Resident Evil Revelations 1&2 – 28 listopada,
 • Rocket League – „zimą”.

Oczywiście Nintendo ma też swoje produkcje. Japończycy ujawnili między innymi, że 20 października tego roku na konsoli zadebiutuje Fire Emblem Warriors, a 1 grudnia – Xenoblade Chronicles 2. Zapowiedzieli też, że jeszcze w tym tygodniu świat gry Splatoon 2 zostanie wzbogacony o mapę Kelp Dome (znaną z jedynki), a w ARMS pojawią się: bohaterka Lola Pop i możliwość zmiany ustawień przycisków.

„Wielkie N” dało się też porwać modzie na odświeżanie klasyków. Dlatego też na Nintendo Switch trafi kilka ciepło wspominanych gier, takich jak VS. Super Mario Bros., VS. Pinball czy Punch-Out!!, a zacznie się od Mario Bros. już 27 września. Miesiąc później na rynku zadebiutuje najgorętszy z nadchodzących tytułów Nintendo, a więc Super Mario Odyssey. Tak zaprezentowano grę podczas mini-konferenecji:

Źródło: GameRant, Kotaku, Nintendo. Ilustracja: GameRant

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Alovsskyy
  2
  Już widzę te detale w Doom'ie i Wolfenstein'ie na Switch'u. Bethesda Marketing team sells everything ;)