Bezpieczeństwo

To dobry moment, by zmienić swoje hasło

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

Choć Dropbox nie został jednak zhakowany, to 7 milionów loginów i haseł wciąż znajduje się w rękach cyberprzestępców.

Zmiana hasła

Do sieci wyciekła lista ponad 7 milionów loginów i haseł użytkowników różnych usług internetowych. Początkowo twierdzono, że są to dane logowania do platformy Dropbox – okazuje się jednak, że jej serwery nie zostały naruszone. Liczne wypowiedzi na forach potwierdzają jednak autentyczność haseł. Cóż, wygląda na to, że to dobry moment na zmianę.

Z wyciekami danych logowania jest taki problem, że wielu ludzi wykorzystuje te same nicki i hasła we wielu usługach. Cyberprzestępca uzyskujący informacje z jednego serwisu w rzeczywistości więc może otrzymać dostęp do wszystkich kont ofiary. W obliczu najnowszego wycieku zdecydowanie zalecana jest więc zmiana danych logowania.

Choć dane pochodzą z różnych usług internetowych, wiele z nich rzeczywiście pasuje do kont na platformie Dropbox. Jej właściciele wystosowali jednak oficjalne oświadczenie, którego treść możecie przeczytać poniżej:

„Informacje medialne o tym, że Dropbox został zhakowany są nieprawdziwe. Twoje materiały są bezpieczne. Loginy i hasła zostały wykradzione z różnych niepowiązanych usług, nie z Dropbox. Cyberprzestępcy wykorzystali później te skradzione dane do prób zalogowania się w różnych serwisach w całej sieci, w tym w Dropbox. Mamy narzędzie do wykrywania podejrzanej aktywności – po jej wykryciu automatycznie resetujemy hasła”.

Wygląda na to, że Dropbox nie jest zatem winny, ale mimo to wciąż dba o bezpieczeństwo swoich użytkowników. Nie wszystkie serwisy korzystają jednak z podobnych rozwiązań.

Zatem… drogi użytkowniku, to dobry moment, by zmienić swoje hasło.

Źródło: SlashGear, NBCNews, LifeHacker

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ArioX
  Coś więcej?

  Z jakiego czasu te hasła? Gdzie je można znaleźć? Z jakich witryn?
 • avatar
  prime27pl
  I co ? znowu zdjęcia rozbierane ? :)
 • avatar
  Do pioruna...
  Zrobmy protest i nie logujmy sie nigdzie na 48h. Bedzie panika!
 • avatar
  ogbus
  Ktoś kto wymyślił przechowywanie danych w chmurze powinien wiedzieć jakie wyjdą z tego konsekwencje
 • avatar
  Grinch
  Fajnie ale mam zmienic hasla do czego? Jakiej witryny? DO wszystkich co uzywam?
 • avatar
  Dark Devill
  Znowu? To już zaczyna być nudne...
 • avatar
  Nvminer
  Siedzę już wiele lat w internecie i nigdy nikt nie wykradł mojego hasła. Jak to jest? Widać wystarczy nie klikać we wszystko na pałę, nie ściągać 20 tysięcy dziwnych programów i przede wszystkim uważać... W większości przypadków to nie super haker się włamuje, tylko ludzie sami mu oddają te hasła z własnej głupoty. Tak długo, jak ludzie będą nieumiejętnie korzystać z internetu, tak długo hasła będą wykradane.
 • avatar
  Balrogos
  Gdzie ta lista? sprawdze czy mnie tam nie ma czemu nie ma linku?
 • avatar
  Marucins
  Wielki szum i tylko Dropbox dostaje po dupie.
  Cały incydent jaki widzimy jest nam znany od dawien dawna.

  Zmiana hasła... A od czego macie darmowe managery?korzystajcie z nich są wieloplatformowe i tak nawet jeśli coś wypłynie to tylko 1 hasło (dziwny ciąg znaków) a nie imię psa/dziecka i 1 na końcu!!!

  Tu trzeba byłoby napisać o serwisach z których wyciekły hasła a nie syfić bezmyślnie tak jak inne pseudo media Dropboxowi.
 • avatar
  Kiciulek
  wygląda na to, że najlepiej do każdej witryny mieć inny login, inne hasło i innego maila...