Gry

Dungeon Siege 3 - Obsidian przy pracy

przeczytasz w 1 min.

Chris Taylor i Gas Powered Games współpracują z Obsidianem nad trzecią odsłoną swojego action RPG.

 Warto przeczytać:
 

Crysis 2 - wymagania sprzętowe

Choć Chris Taylor ma swój niewątpliwy wkład w rozwój gier wideo, czasami tytuły przygotowywane przez niego nie osiągają tak kultowego statusu, jak on sam zapowiadał. Total Annihilation czy Dungeon Siege to gry, które stały się niemal klasykami w swoich gatunkach, ale już choćby w przypadku Supreme Commandera zdania wśród graczy są podzielone.

Co zrobić, aby upewnić się, że kultowa seria Dungeon Siege będzie wciąż święcić triumfy na naszych pecetach i konsolach? Skorzystać z wszelkiej możliwej pomocy. Taylor jak widać zna tę zasadę i dlatego do pracy nad trzecią odsłoną serii zwerbował Feargusa Urquharta i jego kolegów z Obsidian Entertainment. Producenci Neverwinter Nights, a ostatnio - Fallout: New Vegas - zamierzają wesprzeć Gas Powered Games swoim doświadczeniem w dziedzinie tworzenia gier RPG.

Miejmy nadzieję, że to krok we właściwym kierunku i że ze współpracy Obsidian i GPG narodzi się kawał porządnego action RPG. Dungeon Siege 3 wydane zostanie na PC, Xbox360 i PS3, a polskim dystrybutorem gry jest Cenega. Póki co data premiery nie została potwierdzona.

Źródło: Cenega - informacja prasowa

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  world007
  0
  Z opublikowanych filmów ta gra nie przypomina starego dobrego Dungeon Siege. Największą wadą wg. mnie to brak rozbudowanej drużyny (przynajmniej nie ma jej na zamieszczonych filmikach), która była znakiem rozpoznawalnym serii - dobrze skonstruowana drużyna.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   1 i 2 była lepsza od Diablo, tylko że Diablo uważane jest za najlepsze, bo było wydane pierwsze... Eh, zaraz mnie zjadą fanatycy Diablo xD.
   • avatar
    xfire25
    0
    ciekawe czy nawiąże walke z serią dragon age
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     DS i DS II, podobnie jak inne "za dużo Action za mało RPG", mnie nie ruszały. Jeśli dołożył się do tego Obsidian to można mieć nadzieje że ilość tego "RPG" w DS III wzrosła, i być może będzie to dla mnie pierwsza interesująca część serii. Ale najpierw poczekam na recenzje i nie kupie w ciemno, bo będzie tak jak z moim zakupem w przedsprzedaży DA II (kupowałem w ciemno bo DA:O i większość DLC mi się bardzo podobała), który z kolejnymi zapowiedziami rysuje się jak dla mnie coraz mniej interesujący...