Aplikacje mobilne

Dzięki, Netflix! Tej funkcji potrzebowaliśmy na smartfonach

przeczytasz w 1 min.

Nie zrozumie tego ten, kto nie oglądał filmów i seriali Netflix na smartfonie. Kto jednak oglądał, ten wie, że przypadkowe pauzy, przewinięcia itp. niestety się zdarzają i irytują jak mało co. Wkrótce przestaną – dzięki tej niewielkiej funkcji.

Ta niewielka funkcja nazywa się „Screen Lock”, czyli blokada ekranu. Gdy następnym razem będziesz oglądać nowości Netflix (albo i starocie) na swoim smartfonie, to koniecznie aktywuj ją, klikając pierwszą ikonkę pod paskiem postępu – zaraz obok wyboru odcinków, ustawień dźwięku i napisów oraz przełącznika epizodów. 

Screen Lock: blokada ekranu w Netflix na smartfonach. To funkcja, której potrzebujemy

Po kliknięciu „Screen Lock”, wszystkie pozostałe elementy sterujące zostaną wyłączone. Nie włączysz więc przez przypadek kolejnego odcinka ani nie spauzujesz niechcący oglądanego filmu. Netflix mówi: „koniec z tym” i chyba nie ma nikogo, kto mógłby mieć mu to za złe.

Netflix Screen Lock screen

A jak dezaktywować tę blokadę? Wystarczy dwa razy kliknąć ekran: po pierwszym kliknięciu pojawi się przycisk z pytaniem, czy aby na pewno chcesz odblokować elementy sterujące. Wystarczy potwierdzić.

Funkcja powoli trafia do użytkowników smartfonów z Androidem oraz iOS-em. Możesz się zatem spodziewać, że wkrótce pojawi się też na twoim urządzeniu – o ile jeszcze jej tam nie ma.

Komfort przy tym jest wątpliwy, ale coraz częściej oglądamy Netflix na smartfonach

Oglądanie filmów i seriali na tak małym ekranie może nie jest najwygodniejsze, ale gdy nie siedzi się w salonie czy przed komputerem, to może być dobrym pomysłem. Zresztą wiele osób się z tym zgadza, o czym najlepiej świadczą statystyki. Nie bez powodu w końcu Netflix koncentruje się ostatnio właśnie na funkcjach dla „mobilnych”.

Warto przy okazji przypomnieć o nowych planach mobilnych Netflix, kierowanych właśnie do osób, które filmy i seriale oglądają tylko na smartfonach i tabletach. Więcej informacji znajdziesz w podlinkowanym newsie.

Źródło: Engadget, 9to5Google, The Verge

Czytaj dalej o Netflix: 

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Ale czemu oglądać seriale na smartfonie... przecież te małe ekraniki zabijają wszelkie możliwe wrażenia z oglądania. No i dźwięk z telefonu też nie należy do najlepszych. Jak netflix, to na tv :)
  • avatar
   Cinas
   1
   Netflix ma tak mało opcji... co się tak boją coś konkretnego wprowadzić. Mnie brakuje ignorowania obejrzanych produkcji bezpośrednio z przeglądanych nie, że muszę ręcznie dodawać w opcjach konta... Co mnie interesuje polecany serial lub film jak już go widziałem...
   • avatar
    Niepiskoj
    1
    Brawo oni. MX Player ma tą funkcję od lat.
    • avatar
     david_89
     1
     zamiast tej funkcji potrzebuję żeby przywrócili pierwotne wartości bitrate. Miała być obniżka tylko na miesiąc...