Gry na konsole

Dziś premiera Spyro: Reignited Trilogy

przeczytasz w 1 min.

Kolekcja Spyro: Reignited Trilogy debiutuje na rynku i zbiera pozytywne oceny. Ta odświeżona trylogia to przykład tego, jak powinno się robić remaki.

Z pewnym poślizgiem, ale wreszcie jest. Dzisiaj na rynku debiutuje Spyro: Reignited Trilogy – jedna z najlepiej zapowiadających się gier „dla każdego” tej jesieni.

Spyro: Reignited Trilogy – premiera i trailer na tę okazję

Spyro: Reignited Trilogy to zestaw, na który składają się trzy części tej platformowej serii. Każda z nich została poważnie odświeżona i dopasowana do aktualnych standardów. Efektem jest naprawdę dobrze wyglądająca kolekcja z ponad setką poziomów do przejścia.

Podczas gdy oryginalna trylogia trafiła wyłącznie na konsole Sony, odświeżony zestaw jest dostępny nie tylko na PlayStation 4, ale też Xbox One. Z kolei wersja na PC nie jest potwierdzona, ale nie jest także wykluczona. Tymczasem możecie rzucić okiem na premierowy zwiastun:

Pierwsze recenzje Spyro: Reignited Trilogy – głównie pozytywne

Z zapowiedzi wynikało, że Reignited Trilogy ma potencjał, by sprawić, że Spyro zachwyci kolejne pokolenie graczy. Recenzje pokazują zaś, że… faktycznie to może się udać. Wśród wystawianych ocen dominują bowiem ósemki i dziewiątki.

Kolekcja chwalona jest przede wszystkim za to, że „przypomina, jak świetny może być ten gatunek” (Hardcore Gamer, 9/10), że „nie tylko zachowuje rdzeń, ale też z powodzeniem rozwija oryginalną wizję” (Attack of the Fanboy, 9/10) i że jest „doskonałym przykładem na to, jak robić remaki” (LevelUp, 8,5/10).

Spyro screen

Innymi słowy: powracający Spyro nie tylko dobrze wygląda, ale też daje tyle samo frajdy, co kiedyś. Oczywiście są też pewne zarzuty, dotyczące głównie pracy kamery czy pewnej powtarzalności. To jednak szczegóły, które nie dały recenzentom powodów, by znacząco obniżać oceny.

Źródło: Activision, Cenega, Metacritic

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raffal81
  1
  To już dzisiaj ???? super, bo zapomniałem;))))
  Jak będzie tyle samo zabawy co w oryginale, to z chęcią odstawie te wszystkie krwawe gry i pogram w smoka ;)
  • avatar
   Michał 06
   1
   Naprawdę niema już pomysłów na nowe gry?