Internet

E-commerce wyprzedzi tradycyjne sklepy jeszcze w tym roku

przeczytasz w 1 min.

Tak wynika z przeprowadzonej na zlecenie Poczty Polskiej ankiety Instytutu Badawczego ARC Rynek i Opinia

e-commerce

Jeszcze w tym roku branża e-commerce wyprzedzi tradycyjne sklepy – tak wynika z przeprowadzonej na zlecenie Poczty Polskiej ankiety Instytutu Badawczego ARC Rynek i Opinia. 

57 proc. respondentów przyznało, że w tym roku będą częściej robili zakupy w sklepach internetowych niż w tradycyjnych. Te drugie pozostaną popularniejsze tylko w przypadku żywności oraz biletów. Już teraz zresztą Polacy wydają średnio 156 złotych miesięcznie na zakupy w sieci. Wśród najchętniej nabywanych w ten sposób produktów znajdują się: odzież, obuwie, artykuły do wyposażenia domu, sprzęt elektroniczny i komputerowy, książki oraz kosmetyki.

„Wyniki badań przeprowadzonych przez ARC pokazują, że Polacy polubili szybkość i wygodę, z jaką wiążą się zakupy on-line. Pozwala to przewidywać, że sprzedawcy i dostawcy, którzy będą potrafili sprostać rosnącym wymaganiom klientów, mogą liczyć na duże zyski w sektorze e-commerce” –  powiedział członek zarządu ARC Marek Lekki.

e-commerce trendy

Choć niemal połowa badanych, którzy przyznają się do zakupów w sieci (48 proc.) planuje w najbliższych miesiącach zwiększyć budżet na wydatki online, to wciąż jako Polacy mamy pewne obawy związane z tą formą. Boimy się niezgodności produktu z zamówieniem, uszkodzeń powstałych w czasie transportu oraz możliwości padnięcia ofiarą wyłudzenia. 

Zniechęcają nas też wysokie koszty przesyłek i niepewność dotycząca terminu dostawy. Co ciekawe, zupełnie przestaliśmy się bać problemów związanych z płatnościami dokonywanymi przez Internet. 

e-commerce obawy

Z ankiety Instytutu Badawczego ARC Rynek i Opinia wynika także, że podczas zakupów przez Internet najchętniej wybieramy opcję dostawy towarów kurierem. Na drugim miejscu znajduje się odbiór paczek na poczcie. Niechętnie decydujemy się natomiast na odbiór osobisty w punktach, takich jak paczkomaty czy sklepy sieciowe.

W najbliższych miesiącach spodziewa się dalszego dynamicznego wzrostu popularności zakupów internetowych. Ankietowani przyznali, że planują kupować w ten sposób coraz więcej produktów i co za tym idzie – będziemy w sieci wydawać coraz więcej pieniędzy. Pełny raport dotyczący tego badania znajdziecie na stronie Poczty Polskiej.

A wy wolicie sklepy tradycyjne czy jednak cenicie sobie komfort związany z zakupami online?

Źródło: Poczta-Polska

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  robertgr1
  2
  Ja nie kiedy kupuje i uwierz mi że da się wynegocjować bardzo atrakcyjną cenę czasami nawet niższą od najtańszych sklepów internetowych , wszystko zależy co chcemy kupić ostatnio kupiłem 2 samsungi ueh 6670 48 cali 3d w cenie 800 funtów nowe w currysie
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Wolę kupować elektronikę w normalnym sklepie niż w jakimś nieznanym czy mało znanym sklepiku internetowym!!!
   Niech coś się stanie np po roku z takim kupionym TV a sklepik już dawno nie istnieje!!! Gwarancja stracona i na własną rękę trzeba naprawiać!!! A dzisiaj znalezienie dobrego elektronika, to duży problem!
   • avatar
    carbo888
    1
    poprzednicy pisali, że lubią macać sprzęt przed zakupem. Ja też lubię, idę do takiego madia murkt macam nową kamerkę canona, wracam do domu zamawiam w innym sklepie z ceną mniejszą o 30% niż w media.
    • avatar
     Konto usunięte
     -8
     A kto dzisiaj kupuje sprzet elektroniczny i nie tylko w normalnym sklepie przy ulicy?

     Wszyscy, ktorych znam kupuje tylko przez internet na ebay, albo amazon.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ankieta wyciągnięta z rękawa. Co druga osoba będzie kupować ubrania w internecie?
      A co do branży kosmetycznej, zbyt dobrze rozwijają się sieci drogerii żebym mógł w to uwierzyć.

      Ankieta z dupy tak samo jak nasza Poczta.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       "Uwielbiam" te przyciski na klawiaturze wykonujące konkretne czynności (np. zakupy). Nie wiem czemu ale używanie tego typu grafiki ostro działa mi na nerwy. Tak samo irytują mnie zdjęcia przestępców, którzy podczas "akcji", w celu ukrycia swojej tożsamości w Internecie, zakładają kominiarki.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Do zakupów w Sieci nic nie mam chociaż zostawianie danych osobowych w wielu miejscach czasem mnie niepokoi.