Gry

EA i FIFA przedłużyły umowę licencyjną do 2022 r.

z dnia 09-05-2013
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

Fani serii FIFA mogą spać spokojnie. Przynajmniej do roku 2022, bo do tego czasu nowych odsłon ich ukochanej gry nie zabraknie.

EA i FIFA umowa licencyjna do 2022 roku

Fani serii FIFA mogą spać spokojnie. Przynajmniej do roku 2022, bo do tego czasu nowych odsłon najpopularniejszej wirtualnej piłki kopanej nie zabraknie.

EA i FIFA ogłosiły właśnie, że umowa licencyjna przedłużona została aż do 31 grudnia 2022 roku. Do tego roku mogą zatem ukazywać się kolejne odsłony serii FIFA, a także FIFA World Cup, wydawane z okazji Mistrzostw Świata.

"EA Sports wydało pierwszą grę z logo FIFA w 1993 roku, ale 20 lat później nasza współpraca z FIFA jest nadal bardzo silna." - Andrew Wilson, Executive Vice President EA Sports

Skoro już przy serii FIFA jesteśmy, to warto wspomnieć o wynikach sprzedaży jej ostatniej odsłony. A te są naprawdę dobre. Tylko do końca marca sprzedało się 14,5 miliona egzemplarzy FIFA 13, co jest wynikiem o 30% lepszym niż w przypadku poprzedniczki.

Z roku na rok chętnych do zakupów zatem przybywa. Nic dziwnego, że producent ma bardzo ambitne plany i chce, by FIFA sprzedawała się lepiej niż Call of Duty. Zobaczymy co z tych planów wyjdzie.

Źródło: joystiq, softpedia

Komentarze

13
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Całkiem trafne porównanie z Call of Duty :)
  17
 • avatar
  Więc czekamy na FIFE14 :)
 • avatar
  Eh, czekam na FIFE 2022 ;D
 • avatar
  A ja czekam na FIFA:STREET na PC..., ale chyba nigdy się nie doczekam
 • avatar
  Fifa nic sie nie zmienia od bardzo długich lat, czemu nie mogą dawać DLC płatnych za 50% ceny gry co roku po prostu ?
  -9
 • avatar
  A na andka ciągle obowiązująca wersja to 12...
 • avatar
  Nie no PES lepszy, szkoda tylko że 14.5 miliona graczy jest w błędzie.... Szkoda też ze klucz do Pes kosztuje 95 zyla a do Fify 63...król umarł wraz z PES6...