• benchmark.pl
 • Gry
 • EA zmienia zdanie w sprawie zabezpieczeń – Sims 3 bez systemu DRM
Gry

EA zmienia zdanie w sprawie zabezpieczeń – Sims 3 bez systemu DRM

przeczytasz w 1 min.

Wszystko wskazuje na to, że koncern Electronic Arts wyciągnął  wnioski z gorzkiej lekcji jaką była ogromna fala krytyki pod adresem EA, która przetoczyła się w mediach po wprowadzeniu do gier drakońskich zabezpieczeń DRM. Nie ma chyba nikogo kto nie słyszałby o systemie jaki zaimplementowany został do gry Spore (PC).  Nie dość, że nie uchronił on tejże produkcji przed zakusami piratów (Spore to prawdopodobnie jedna z najczęściej „piraconych” gier 2008 roku) to jeszcze dość mocno ucierpiał na tym wizerunek EA.

Stąd też chyba nikogo nie zdziwi fakt, iż Electronic Arts zdecydował się na usunięcie zabezpieczeń DRM z najważniejszej dlań produkcji jaką jest zapowiadane na czerwiec The Sims 3. Wiadomo już, że gra nie będzie posiadała systemu sieciowej aktywacji, choć sama płyta DVD zostawanie zabezpieczona w podobny sposób co w The Sims 2 (do przeprowadzenia instalacji będzie więc wymagane wpisanie odpowiedniego klucza). Miejmy nadzieje, że i inne nadchodzące tytuły ze stajni EA również zostaną pozbawione uprzykrzającego życie legalnym użytkownikom DRM’a. Czas pokaże.

Aktualizacja: Po opublikowaniu informacji o braku zabezpieczeń DRM w nadchodzących The Sims 3 przedstawiciele EA ponownie zabrali glos w tej sprawie. Okazuje się bowiem, że decyzja odnośnie systemu DRM dotyczy jedynie tego konkretnego tytułu i jak narazie nie należy się spodziewać, aby inne zapowiedziane na ten rok tytuły nie posiadały DRM'a.
 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dzban
  0
  No właśnie simsy i tak mają dużo wiernych fanów a oprócz nich chyba nikt w to nie gra i nie piraci a EA zaoszczędzi na licencji securoma.
  • avatar
   Gameos
   0
   "EA zmianie zdanie w sprawie zabezpieczeń" - nie miało być: EA zmienia zdanie w sprawie zabezpieczeń ;)
   • avatar
    Dekard
    0
    Pewnie zabrnęli w ślepy zaułek w tych całych zabezpieczeniach i doszli do wniosku, że więcej czasu i kasy będzie ich kosztować dalsze wymyślanie zabezpieczeń, niż zyski które te zabezpieczenia im przyniosą.
    Zamiast pompować kasę w te bezsensowane DRm'y, utrudniać życie sobie i legalnym userom, nie lepiej obniżyć cenę na oryginał?
    • avatar
     assistant
     0
     Do du** ta gra..