Gry

Electronic Arts może opóźnić premierę GTAIV

przeczytasz w 0 min.

Ostatnie tygodnie przynosiły ciekawe informacje o tarciach między Electronics Arts i Take-Two, które rozpoczęły się od propozycji przejęcia firmy Take-Two przez EA za sumę 2 miliardów dolarów. Zarząd Take-Two odrzucił tą ofertę jako zbyt małą, dając jasno do zrozumienia, że jest gotowe podjąć dalsze rozmowy - ale dopiero po 29 kwietnia, który jak wiadomo, jest oficjalną datą premiery najnowszej gry firmy Rockstar - GTAIV. Nie ma co się dziwić, gdyż według szacunków analityków gra sprzeda się w samym pierwszym tygodniu w liczbie 6 milionów egzemplarzy. Taki wynik znacząco podniesie wartość całej firmy i tym samym pozwoli na wynegocjowanie lepszych warunków przejęcia.

Niestety, istnieje realne zagrożenie, że EA dopnie swego i wykupi akcje Take-Two bezpośrednio z rynku. To zaś może, zdaniem analityków spowodować znaczące opóźnienie premiery GTAIV, bowiem Electronics Arts wspólnie z Rockstar mogą podjąć decyzje o kolejnym "doszlifowywaniu" gry i przeniesieniu jej wydania na 4 kwartał tego roku w celu maksymalizacji ewentualnych zysków.

Należy jednak mieć nadzieje, że Take-Two uda się wydać GTAIV w założonym terminie. Jakby nie było, są oni związani umową z Microsoftem na niebagatelną kwotę 50 milionów $ za wyłączność na dwa dodatki do gry.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!