Gry

Electronic Arts może opóźnić premierę GTAIV

przeczytasz w 0 min.

Ostatnie tygodnie przynosiły ciekawe informacje o tarciach między Electronics Arts i Take-Two, które rozpoczęły się od propozycji przejęcia firmy Take-Two przez EA za sumę 2 miliardów dolarów. Zarząd Take-Two odrzucił tą ofertę jako zbyt małą, dając jasno do zrozumienia, że jest gotowe podjąć dalsze rozmowy - ale dopiero po 29 kwietnia, który jak wiadomo, jest oficjalną datą premiery najnowszej gry firmy Rockstar - GTAIV. Nie ma co się dziwić, gdyż według szacunków analityków gra sprzeda się w samym pierwszym tygodniu w liczbie 6 milionów egzemplarzy. Taki wynik znacząco podniesie wartość całej firmy i tym samym pozwoli na wynegocjowanie lepszych warunków przejęcia.

Niestety, istnieje realne zagrożenie, że EA dopnie swego i wykupi akcje Take-Two bezpośrednio z rynku. To zaś może, zdaniem analityków spowodować znaczące opóźnienie premiery GTAIV, bowiem Electronics Arts wspólnie z Rockstar mogą podjąć decyzje o kolejnym "doszlifowywaniu" gry i przeniesieniu jej wydania na 4 kwartał tego roku w celu maksymalizacji ewentualnych zysków.


Należy jednak mieć nadzieje, że Take-Two uda się wydać GTAIV w założonym terminie. Jakby nie było, są oni związani umową z Microsoftem na niebagatelną kwotę 50 milionów $ za wyłączność na dwa dodatki do gry.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login