Drukarki i skanery

Epson prezentuje najnowsze biznesowe drukarki z linii WorkForce Pro

przeczytasz w 1 min.

Nowa seria WorkForce Pro WF-C57xx wyróżnia się nie tylko funkcjonalnością, ale również szybkim czasem drukowania i obniżonym zużyciem energii elektrycznej.

Firma Epson wprowadziła do oferty najnowszą serię urządzeń WorkForce Pro, które idealnie sprawdzają się w małych grupach roboczych. Podczas druku zużywane jest do 90% mniej energii w porównaniu z drukarkami laserowymi. Jednocześnie drukarka oferuje najkrótszy czas drukowania pierwszej strony i dotyczy to zarówno druku w kolorze, jak i druku czarno-białego. Przesyłając wydruk na urządzenie będące w trybie uśpienia, otrzymamy go po zaledwie siedmiu sekundach.

Nowa linia urządzeń obejmuje cztery modele z serii WF-C57xx (w tym flagowy WF-C5790DWF). Wszystkie modele zostały zaprojektowane, by oszczędzać czas i energię oraz zwiększać produktywność. Dzięki nim, w porównaniu z drukarkami laserowymi, firmy mogą zaoszczędzić co najmniej 50% na kosztach wydruku jednej strony. Nowy system zasilania w atrament jest prostszy w obsłudze i pozwala na druk w dużo większych nakładach bez wymiany materiałów eksploatacyjnych. Jest to odpowiednio aż 10 000 stron czarno-białych i 5000 w kolorze na jednym zasileniu w atrament w modelach PDL.

Epson WorkForce Pro

Oczywiście wszystkie modele z serii korzystają z technologii druku atramentowego, który zapewnia prostą obsługę i minimum prac konserwacyjnych. To nie tylko zwiększa wydajność. Niewytwarzający ciepła i bezkontaktowy proces drukowania pozwala na korzystanie z różnych nośników. A skoro o nich mowa, to drukarki z tej serii mają największą na rynku standardową pojemność podajnika na papier wynoszącą 330 arkuszy.

Nowe drukarki zostały stworzone z myślą o przedsiębiorstwach, ale oferują oprogramowanie i narzędzia spełniające potrzeby różnych użytkowników, takie jak Email Print for Enterprise, Epson Print Admin, Document Capture Pro czy Epson Device Admin. Dzięki nim funkcjonalność urządzenia znacznie wykracza poza druk i skanowanie.

Epson WorkForce Pro

Epson Open Platform oraz współpraca z niezależnymi producentami oprogramowania są źródłem dodatkowych rozwiązań, np. aplikacji do zarządzania drukiem PaperCut. Oprócz tego komunikacja NFC obsługuje druk z urządzeń mobilnych, dając użytkownikom swobodę i możliwość druku z dala od swoich biurek.

Źródło: Epson

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  victordeleco2
  2
  "Nie rozpoznano tuszy"
  • avatar
   mrocznysedes
   0
   Ciekawe czy poprawili ich oprogramowanie? Czy dalej, tak jak w modelu 5620, sporej części konfiguracji tych urządzeń nie da się zrobić z poziomu kompa i cza się je bać z palca na malutkim ekranie dotykowym. ;-) Dzięki temu, przy kupnie następnego kolorowego kombajna atramentowego przerzucę się na HP PageWide.
   • avatar
    Silver
    0
    Moim zdaniem podawanie atramentu z dołu jest imo złym pomysłem. Lepiej, gdyby spływał z góry. Raz, że przez to większe problemy przy zamiennikach, dwa całego tuszu na pewno nie zużyje.
    Po za tym nie chce mi się wierzyć w zapewnienia, że tańsza niż laserowa. Na pewno szybsza nie będzie.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Przecież wszelkiego typu udziwnienia z atramentami są po to, aby maksymalnie utrudnić życie producentom zamienników. A wystarczyłoby zrobić tusze oryginalne w cenie zamienników i po problemie, a nie wołać circa 100,- zł za 5ml tuszu x 4 i do tego np. 800,- za drukarkę.