Wydarzenia

Były szef Google z wizytą w Polsce [AKTUALIZACJA]

przeczytasz w 1 min.

To jego pierwsza wizyta w naszym kraju.

Eric Schmidt prezes wykonawczy Google

Nie da się ukryć, że głównym tematem w mediach jest wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych, Baracka Obamy. Do Polski przyleciał również inny ważny gość - Eric Schmidt, który w latach 2001 - 2011 był dyrektorem generalnym Google.

Schmidt przyleciał do Polski prywatnym odrzutowcem, a jego wizyta – pierwsza w naszym kraju - głównie dotyczy 25. rocznicy pierwszych wolnych wyborów. Wczoraj były prezes wziął udział w gali nagród Solidarności na Zamku Królewskim. Dzisiaj o 13:45 planowane jest jego spotkanie z Prezesem Rady Ministrów, Donaldem Tuskiem. Jego cel nie został ujawniony.

Obecnie dyrektorem generalnym Google'a jest Larry Page, natomiast Eric Schmidt pełni funkcję prezesa wykonawczego. Jeszcze nie wiadomo czy planuje on w Polsce jakiekolwiek spotkania o charakterze biznesowym.

Aktualizacja 04.06.2014 15:20

Po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem, Eric Schmidt zapowiedział otworzenie Google Campus w Warszawie. Campusy Google to miejsca, gdzie przedsiębiorcy mogą zdobywać wiedzę, spotykać się z innymi przedsiębiorcami oraz budować firmy, które w przyszłości mogą zmienić świat. Jednocześnie przedsiębiorcy mogą korzystać z pomocy mentorów oraz uczestniczyć w kursach prowadzonych przez lokalne społeczności startupowe, doświadczonych przedsiębiorców oraz pracowników Google. Warszawski Campus stanie się częścią globalnego programu Google for Enterpreneurs skierowanego do przedsiębiorców oraz wielu innych globalnych startupowych społeczności.

Jesteśmy dumni z tego, że społeczność startupowa tak dynamicznie rozwija się w Polsce, a także tutaj, w Warszawie. Mamy nadzieję, że warszawski Campus pomoże w rozwoju technologicznych przedsiębiorstw, wzmocni ekosystem startupów i zachęci do rozwoju innowacyjności w Polsce, powiedział Eric Schmidt.

Google Campus Londyn
Google Campus w Londynie

Otwarcie Warszawskiego Compusu planowane jest w przyszłym roku. Będzie to trzecia tego typu placówka na świecie - Google Campusy funkcjonują już w Londynie oraz Tel Avivie.

Źródło: Google Polska, Kancelaria Premiera

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mail_papieza
  5
  Gdzie NSA nie może, tam Erica Schmidta pośle. Ci, którzy śledzili informacje od Assange'a znają to powiedzenie ;)
  • avatar
   stupidisco111
   5
   Cel wizyty :
   Wykłąd 6 godzinny na Uniwersytecie Warszawskim poświęcony ostatniej, niezwykle znaczącej i wręcz kontrowersyjnej , modyfikacji logo :)
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Cel wizyty: zapewnienie, że jesteśmy szpiegowani dla własnego bezpieczeństwa...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Podobno do przyjazdu skusiła go oferta na stanowisko kierownika sali w Teskaczu.
     • avatar
      Spirit
      -2
      Jakich wyborów?

      Sam przyjazd bardzo ciekawy...
      • avatar
       Marucins
       -2
       Eric Schmidt to ja rozumiem a prezydenta Hameryki nie potrzebuję. Nasza ciotka klotka w niczym się nie dogada i będzie tak jak po ostatniej wizycie.