Ciekawostki

To może być rok kryptowaluty ethereum

przeczytasz w 1 min.

2017 był bardzo udanym rokiem dla kryptowaluty ethereum, a ten aktualny może być jeszcze lepszy – rozpoczyna się wyśmienicie.

Wartość bitcoina wciąż oscyluje wokół 15 tysięcy dolarów, a za jego plecami rośnie kolejny gigant. W mijającym tygodniu kryptowaluta ethereum po raz pierwszy w historii przekroczyła magiczną barierę 1000 „zielonych”.

Między innymi dzięki temu wynikowi jest aktualnie jedną z najważniejszych kryptowalut na rynku. Jedna „wirtualna moneta” ETH to równowartość około 1000 dolarów, a wartość całego „ethereumowego rynku” to już ponad 100 miliardów dolarów (dla porównania: w przypadku bitcoina jest to 280 miliardów). 

Jeszcze w grudniu 1 ETH był warty około 700-800 dolarów, ale na przełomie lat 2017 i 2018 doszło do gwałtownych wzrostów i aktualny rok otwiera wynik 1000 dolarów. Jak pewnie pamiętacie, bitcoin tak samo rozpoczął rok 2017, a zakończył go z wynikiem 15 razy większym.

Warto dodać, że ethereum, nazywane czasem „bitcoinem 2.0”, jeszcze rok temu wyceniane było na 7-8 dolarów. Jakie są powody takiego wzrostu? Wcześniej był to przede wszystkim projekt Hyperledger (z celem w postaci globalnego systemu rozliczeń walutowych), a teraz – newsy na temat aktualizacji Casper zwiększającej wydajność.

ETH
Wzrost wartości Ethereum (ETH) w ciągu ostatnich trzech miesięcy / CoinDesk

Źródło: CoinDesk, Business Insider

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hex3n
  4
  Ethereum ma za duże wahania. Jest jedną z bardziej niestabilnych krypto walut. Aktualnie mamy 22 liczące się krypto-waluty. Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Bitdeal, Dash, Dogecoin, Dotcoin, Ethereum, Ethereum Classic, Game Credits, Golem Network Tokens, Hshare, Lisk, Litecoin, Monero, Pascal Coin, Augur, Siacoin, Stratis, Waves, Ripple, Zcash. Jak widzisz Wojciech samych Bitcoin są 3 rodzaje i każdy z nich bardzo różni się wartością względem prawdziwej waluty. Większość platform inwestycyjnych jak Forex umożliw prześledzenie historii tych walut i żadna z nich nie wygląda zachęcająco. W tej chwili cały rynek krypto to napompowany do granic możliwości balon.
  • avatar
   zeniu
   1
   Wg mnie to będzie rok petro, kryptowaluty wypuszczonej przez Wenezuelę:
   http://www.rp.pl/Polityka/180109597-Wenezuela-tworzy-wlasna-kryptowalute---petro.html
   Dzięki tej walucie Wenezuela już niebawem będzie jednym z najbogatszych państw świata.
   • avatar
    mutissj
    0
    Jest moc
    • avatar
     krzychopata
     0
     Najlepszą kryptowalutą w 2018 będzie Monero! A dlatego ze do się kopać na CPU a w 2018 roku stukrotnie zwiększy się kopanie Monero przez s serwisy internetowe na CPU użytkowników!
     • avatar
      Robsonik
      -1
      Kryptowaluty zostana zablokowane przez wieszkosc bankow... to jakis ewenement rozwalajacy cala gospodarke świata...
      • avatar
       Fenio
       -4
       Kolejna bańka, tym razem napędzana możliwością kopania na GPU.
       • avatar
        gieteiks
        0
        Też narzekam na krypto-waluty... czemu nie "skoczyły" one więcej, miałbym większy zysk xD
        • avatar
         telematyk
         0
         Gra kryptowalutami charakteryzuje się niskim progiem wejścia. Każdy mając trochę wolnego kapitału może zacząć. Na niektórych walutach można solidnie zarobić np. : lisk, który jeszcze kilka miesiecy temu kosztował kilkanaście zł, a teraz ponad 120 zł. Polecam giełdę BitBay. Tu się możecie rejestrować: https://auth.bitbay.net/ref/83578