Gry komputerowe

Everybody’s Gone to the Rapture zmierza na PC?

przeczytasz w 1 min.

Najnowsze poszlaki pozwalają wierzyć, że klimatyczna przygodówka The Chinese Room trafi niedługo na Steama.

Everybody’s Gone to the Rapture

Złośliwi nazywają ją „kolejnym symulatorem chodzenia”. Nie brakuje jednak także głosów uznania dla twórców z The Chinese Room: za niezwykle wciągającą historię, ciekawą mechanikę rozgrywki, eksperymentalne rozwiązania i ogólnie rzecz ujmując: artyzm. Do tej pory Everybody’s Gone to the Rapture, bo o tej grze mowa, dostępna była wyłącznie na PlayStation 4. Najnowsze, nieoficjalne źródła pozwalają jednak wierzyć, że ta pierwszoosobowa przygodówka trafi też na pecety.

Pierwsze informacje na temat takiej możliwości pojawiły się jeszcze pod koniec grudnia, kiedy to tytuł Everybody’s Gone to the Rapture pojawił się w SteamDB. Do tej pory jednak była to marna poszlaka, jako że dowolny programista mógł przecież nazwać swoją produkcję w taki właśnie sposób. Wczoraj jednak strona produktu została zaktualizowana o baner graficzny, który jednoznacznie sugeruje, o jakiej produkcji jest tutaj mowa.

Oczywiście nawet umieszczenia takiej grafiki nie można traktować jako oficjalnego potwierdzenia. Na pewno jednak pozwala żywić nadzieję, że faktycznie coś jest na rzeczy. Tym bardziej, że – warto przypomnieć – początkowo Everybody’s Gone to the Rapture faktycznie miało trafić na komputery osobiste, ale producent zmienił zdanie i wypuścił grę tylko na PS4. Najważniejsze pytanie brzmi jednak: czy w ogóle chcielibyście premiery tego tytułu na PC?

Jeśli jeszcze nie czytaliście, to zachęcamy też do sprawdzenia, jak grę Everybody’s Gone to the Rapture ocenił Konrad w swojej recenzji.

Źródło: PC Gamer, RockPaperShotgun, SteamDB

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  Przecież nie dość, że ta gra na PS4 chodzi jak [email protected] to jeszcze nie trafia kompletnie w statystycznego "plejowicza", bo co to za gra, gdzie nie ma małych japońskich dziewczynek czy śmiesznych latających samochodów xD Podsumowując, premiera na PC da tej grze drugą młodość, jeśli można tak to nazwać.
  • avatar
   ghasz
   1
   Ktoś wie czy dodali opcję biegania bo powolne chodzenie zajmuje dużo czasu w takich grach
   • avatar
    szynszyl1337
    0
    Proszę o dobry port. (lepszy niż Batman)