Zasilacze

EVGA SuperNOVA G2L: porządne zasilacze z podświetleniem LED

przeczytasz w 1 min.

Modele SuperNOVA G2L oferują wszystkie najważniejsze zalety zwykłej serii SuperNOVA G2, a dodatkowo wyróżniają się podświetleniem LED.

Firma EVGA zaprezentowała zasilacze z serii SuperNOVA G2L, a więc wcześniejsze modele SuperNOVA G2 wzbogacone o podświetlenie LED. Nowe jednostki powinny więc zainteresować entuzjastów i modderów, którzy chcieliby jeszcze bardziej rozświetlić swojego PC-ta.

Seria SuperNOVA G2L jak na razie obejmuje dwa modele – o mocy 750 i 850 W. Jednostki zostały wyposażone w całkowicie modularne okablowanie, a w gniazdach do wpięcia wiązek znalazło się białe podświetlenie LED (skojarzenia z modelami firmy Super Flower jak najbardziej są trafne, bo to właśnie ona stoi za produkcją owych konstrukcji).

EVGA SuperNOVA G2L - podświetlenie LED

W obydwóch przypadkach zastosowano topologię bazującą na układzie rezonansowym LLC, przetwornicę DC-DC, a także wyłącznie wysokiej jakości, japońskie kondensatory Nippon Chemi-Con. Producent chwali się, że komponenty te przekładają się nie tylko na stabilniejsze napięcia wyjściowe, ale też bardzo wysoką sprawność energetyczną (potwierdzono ją certyfikatem 80 PLUS Gold). Nad bezpieczeństwem czuwa cała gama zabezpieczeń: OVP, UVP,  OCP, OPP i SCP.

Do chłodzenia elektroniki wykorzystano 135-milimetrowy wentylator z podwójnym łożyskiem kulkowym. Warto jednak zauważyć, że dzięki technologii EVGA ECO przy niższym obciążeniu pozostaje on wyłączony i nie generuje jakiegokolwiek hałasu.

Specyfikacja zasilaczy EVGA SuperNOVA G2L:

 • moc: 750 W, 850 W
 • sprawność: 80 PLUS Gold
 • okablowanie: całkowicie modularne
 • wentylator: 135 mm
 • zabezpieczenia: OVP, UVP,  OCP, OPP, SCP
 • wymiary: 86 x 150 x 165 mm

Zasilacze SuperNOVA G2L kosztują odpowiednio 130 i 150 dolarów, a więc o 10 dolarów więcej niż zwykłe modele SuperNOVA G2 (bez podświetlenia LED). Producent udziela na jednostki 10-letniej gwarancji.

Też uważacie, że podświetlenie LED to nowy trend w podzespołach komputerowych?

LED - mem

Źródło: EVGA, mememaker

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  10
  Zamiast tych LED-owych choinek pakowanych obecnie do PSU wolałbym aplikacje do monitorowania parametrów napięcia i mocy zasilacza.
  Ale przecież klient może sobie chcieć, korpo producenckie wie lepiej jak nas "uszczęśliwić"... :/
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   Woooooooooahhhhhh, LEDy. Bierę!
   • avatar
    kokosnh
    3
    Widzę że poprzednicy nie wiedzą jak zarąbisty jest to zasilacz.

    Z tego co widzimy, jest to dokładnie kopia SF leadex gold, ale z przełącznikami, trybu wentylatora i świeceniem złącz, na zewnątrz obudowy. Jeśli dadzą 10 lat gwarancji + cenę jak G2, to będzie to najfajniejszy zasilacz na rynku ( jeśli mówimy o lepszych jednostkach )
    • avatar
     BluePandoraBox
     2
     nie widać dokładnie na zdjęciach lecz oryginał pod termokurczami na końcach ma dodatkowe kondensatory, to spory minus dla osób które chciałyby zrobić indywidualne oploty
     niezaprzeczalnym plusem Leadexów z tymi wtyczkami jest to że są one uniwersalne, w każde złącze można wpiąć zamiennie przewody PEG, EPS jak i SATA, jeśli komuś za mało np. złącz SATA może wszystkie wtyczki przerobić na wiązki z takimi właśnie wtyczkami, żadne inne zasilacze na to nie pozwalają
     w zasiłce ze zdjęcia można mieć 36x SATA czy MOLEX, właściwie 32 gdyż jedno złącze odejdzie na zasilanie procka, choć niekoniecznie, są płyty bez P4/EPS8PIN
     • avatar
      sertiel
      1
      "Pan Drwal" Was dla kasy już powaliło !!!!!!!
      • avatar
       mutissj
       0
       ALE JA MAM OBUDOWĘ

       SILENTIUM PC Regnum RG3 i MAM PIWNICE NA ZASILACZ

       JAK TE WTYCZKI ZOBACZE?
       • avatar
        Tchorg
        0
        Niedługo komputery będą przypominać koncerty Disco Polo...
        • avatar
         Niepiskoj
         -1
         Nie bardzo mam gdzie to napisze tutaj WTF pan drwal, co to za syf?
         • avatar
          Konto usunięte
          -4
          Zasilacz z serii Gimnazjum klasa 2L.