• benchmark.pl
 • Gry
 • Evolve - czterech na jednego, czyli nowa gra twórców Left 4 Dead
Gry

Evolve - czterech na jednego, czyli nowa gra twórców Left 4 Dead

przeczytasz w 2 min.

Strzelanka studia Turtle Rock rzuca nowe światło na starcia sieciowe.

Evolve gra

Left 4 Dead to strzelanka, która zyskała sobie mnóstwo fanów przede wszystkim dzięki dobrze zrealizowanemu trybowi kooperacji. Tym bardziej interesująco zapowiada się nowe dzieło jej twórców – studia Turtle Rock – które skupiać ma się na co-opie właśnie, ale w nieco inny sposób. Postanowiliśmy się przyjrzeć nieco bliżej grze Evolve, która rzuca zupełnie nowe światło na ten gatunek rozgrywki.

Evolve to gra, która łączyć ma w sobie tryb kooperacji i standardowy multiplayer skupiający się na konkurowaniu ze sobą graczy. W rezultacie otrzymujemy system, w którym utworzona z czterech osób drużyna staje do walki z potworem, w którego także wciela się gracz – piąty. Mamy więc do czynienia z rozgrywką 4 vs 1. Dla łowców Evolve jest pierwszoosobową strzelanką. Gracz kontrolujący potwora doświadcza natomiast rozgrywki z perspektywy trzeciej osoby. Rozwiązanie to świadczyć ma o wyjątkowości nowej produkcji studia Turtle Rock.

Jak dokładnie będą wyglądać te bitwy? Czas pojedynczej rozgrywki to około 10-15 minut. W tym czasie zespół utworzony z czterech graczy ma za zadanie zlikwidować potwora, co wbrew pozorom (4 vs 1) wcale nie będzie takie łatwe. Obcy z kolei ma nieco trudniejszą misję do wykonania. Musi on zabić wszystkich łowców w przeciągu maksymalnie dwóch minut – co tyle bowiem następuje w grze respawn, a zwycięstwo potwora odnotowywane jest tylko w momencie, gdy na mapie nie ma już żadnego z przeciwników. Według zapowiedzi GameInformera walki toczyć będą się na dużych arenach o zróżnicowanej faunie i florze. Na niektórych mapach pojawią się rośliny i zwierzęta, które dodatkowo utrudnią rozgrywkę. 

Łowcy podzieleni zostaną na cztery klasy – szturmowiec (wyposażony w tarczę, miny zbliżeniowe oraz bronie na mały i duży dystans), medyk (przyspieszający powrót do zdrowia i uzbrojony w broń na strzałki oraz karabin snajperski), żołnierz wspierający (z zaporami i barierami oraz opcją zwiększania możliwości pozostałych postaci) oraz traper (mający w ekwipunku harpun, pistolet maszynowy i pułapkę na potwora). Także obcy będzie miał kilka wariantów, różniących się od siebie zarówno wyglądem, jak i stylem gry. Tutaj jednak musimy czekać na więcej szczegółów.

„Naszym celem jest stworzenie gry, która dostarczy wiele zabawy i emocji , a także czegoś, czego nie można znaleźć nigdzie indziej. Formuła kooperacja kontra samotny potwór zagwarantuje jedne z najbardziej wciągających meczów multiplayer, jakich kiedykolwiek doświadczyliśmy” – powiedział Chris Ashton, współzałożyciel i dyrektor projektu Turtle Rock Studios.

GameInformer opublikował zwiastun gry Evolve. Możecie zobaczyć go poniżej:

Platformami docelowymi są komputery osobiste oraz konsole Xbox OnePS4. Zainteresowani?

Źródło: GameInformer, 2K

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Balrogos
  2
  Jako gra za darmo jak najbardziej 4v1 to nie brzmi dobrze ewentualnie dodatkowy darmowy DLC tryb do L4D2, podobny tryb jest w Crysis 3 hunter
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   L4D i L4D2 swojego czasu mocno się zagrywałem. Ciekawym tego tytułu :)
   • avatar
    pr0l4nd
    0
    Bardzo ciekawe, jak bedzie na sourcie biore w ciemno
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Zapowiada się naprawdę ciekawie, oby tego nie zniszczyli bo gra ma ogromny potencjał.