• benchmark.pl
 • Gry
 • Nowy Dino Crisis od Capcomu? Zobacz jak prezentuje się w akcji Exoprimal
Gry

Nowy Dino Crisis od Capcomu? Zobacz jak prezentuje się w akcji Exoprimal

przeczytasz w 2 min.

Choć wczorajsze State of Play nie zrobiło na graczach większego wrażenia, to wcale nie oznacza, że brakowało produkcji, którym można poświęcić więcej uwagi. Jedną z nich bez wątpienia jest nowa strzelanka kooperacyjna – Exoprimal.

Podczas wczorajszego State of Play mieliśmy okazję zobaczyć zarówno nowe materiały z produkcji już zapowiedzianych, jak i całkowicie nowe gry. Do tych drugich należy Exoprimal – wieloosobowa strzelanka, w której gracze wcielają się w mechy, aby zmierzyć się z hordami dinozaurów. Gra kładzie głównie nacisk na współpracę, gdzie każdy mech ma inne zastosowanie lub umiejętności. Dla przykładu Roadblock pełni funkcję swego rodzaju obrońcy i skupia się głównie na ochronie towarzyszy. Zresztą, zobaczcie sami, jak produkcja prezentuje się w akcji. 

Zobacz Exoprimal na pierwszym zwiastunie:

Exoprimal – główne założenia

W grze nie zabraknie różnych trybów rozgrywki, a głównym z nich będzie Dino Survival. W nim dwie drużyny składające się z pięciu graczy będą rywalizować w różnych misjach PvE i PvP. Gracze zostaną przeniesieni na miejsce ostatniej epidemii dinozaurów, gdzie będą postępować zgodnie ze wskazówkami Lewiatana, aby osiągnąć cele. Drużyna, która jako pierwsza ukończy misję, zwycięży. Niezależnie od tego, czy gracze bezpośrednio zaangażują się w walkę z drugą drużyną, czy zdecydują się walczyć razem z nią przeciwko wspólnemu wrogowi, celem jest jak najszybsze osiągnięcie celów. Misja mają się znacząco od siebie różnić, w zależności od umiejętności gracza oraz innych czynników, co oznacza, że każda rozgrywka będzie zgoła inna. 

Obecnie dostępne są trzy klasy mechów – szturmowiec, obrońca oraz wsparcie. Jeśli zaś chodzi o fabułę to nie mamy za wiele informacji. Jest rok 2040, a nagłe epidemie dinozaurów ogarnęły cały świat w kryzysie. Na szczęście wciąż jest nadzieja na przetrwanie, bowiem korporacja Aibius opracowała bardzo zaawansowaną sztuczną inteligencję o nazwie Lewiatan, która może przewidzieć lokalizację przyszłych epidemii. 

Exoprimal - podgląd na mechy

Kiedy premiera gry Exoprimal?

Niestety, na produkcję przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Premiera planowana jest bowiem na 2023 rok. Gra zmierza na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz PC. 

Exoprimal - walka

Jak Wam się podoba Exoprimal? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Źródło: State of Play, PlayStation Blog, Exoprimal.com

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  RaphaelStarkPL
  0
  Dino Crysis to świetna wariacja Resident Evil dla pojedynczego gracza. Jak widać trend multi i coop brnie dalej. No ale wiadomo, mniej trzeba się namęczyć przy produkcji. Szkoda.
  • avatar
   PeetBoss
   0
   Gierka przypomina mi takie połączenie Exteel (zamkniętej gierki, a szkoda...) z takim Anthemem i F76 (jeśli chodzi o wchodzenie do egzoszkieletu, czy też camo, bo ciężko to nazwać czego), zaś ten atak chordy w tym filmie jak z avengers-ów.