• benchmark.pl
 • Mobile
 • Exynos 8890 przetestowany - procesor dla Galaxy S7 zapowiada się świetnie
Mobile

Exynos 8890 przetestowany - procesor dla Galaxy S7 zapowiada się świetnie

przeczytasz w 1 min.

Chyba nikt nie przypuszcza, że w Galaxy S7 zabraknie mocy obliczeniowych. Ujawnione informacje nieco tę kwestię przybliżają.

Exynos 8890

Wyjątkowo szybko rozkręca nam się lawina doniesień dotyczących Galaxy S7. Dopiero co pojawił się na rynku z Galaxy S6, a już któryś raz mamy okazję do tego, aby wspomnieć o jego następcy.

Wiele wskazuje na to, iż Galaxy S7 dostępny będzie w dwóch wersjach różniących się procesorami. Jedna wykorzystywać ma układ Qualcomm Snapdragon 820, a druga autorskie rozwiązanie koreańskiego producenta - Exynos 8890. Wprawdzie jest on dopiero w przygotowaniu, ale prace zmierzają podobno do końca i dlatego też możliwe są już finalne niemal testy wydajności. Te wypadają naprawdę okazale.

Procesor osiągnął bowiem w aplikacji Geekbench wyniki na poziomie 2304 oraz 8038 punktów, odpowiednio w testach jedno- i wielordzeniowych. Udać miało się to przy ustawieniu maksymalnego taktowania 2,4 GHz, ale to właśnie w taki sposób najczęściej odbywają się testy.

W porównaniu do układu Exynos 7420 napędzającego Galaxy Note 5 mówić można nawet o małej przepaści. Nieco inaczej wygląda to jednak w interesującej wiele osób konfrontacji z Apple A9. Ten wypada lepiej w teście jednego rdzenia, ale jeśli w obroty idzie już cały procesor to górę bierze zdecydowanie Exynos 8890.

Ciekawie wygląda też porównanie wydajności iPhone'a 6S z przywoływanym już Galaxy Note 5.

Geekbench iPhone

Jak widać, rywalizacja Apple i Samsunga trwa w najlepsze, także w zakresie wydajności procesorów.

Źródło: vr-zone, phonearena

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  2304 w teście single core, nieźle prawie tyle co w nowym A9. Oj coś jabłuszko niedomaga :P
  • avatar
   Snack3rS7X
   2
   A oczywiście bateria będzie miała jeszcze mniejszą pojemność niż w poprzednim modelu, logika Samsunga, na co komu nowy procesor? Do benchmarków?!
   • avatar
    R2rr0
    2
    Po co się jeszcze w Snapdragona pchają skoro mają lepsze Exynosy...
    • avatar
     t800mm
     1
     W jednym rdzeniu wydajność niemalże Apple A9, ale w multi prawie dwa razy większa... Inna sprawa że oprócz paru aplikacji w trybie VR na Gear VR nie wykorzysta się mocy tego procesora. Żaden producent gier nie będzie optymalizował produkcji nawet pod coś połowę słabszego.. W odróżnieniu na A9 bardzo szybko trafią gry robiące z niego użytek. Tu właśnie jest różnica i to coraz silniejsza dla mnie żeby spróbować i skusić się na Air 3 jak wyjdzie. Android w telefonie na razie zostanie, ale kto wie po tym jak sknocili Note 5 i nie zrobili wymienialnej baterii i slotu karty pamięci.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Wszystko fajnie, ale telefon ciągle będzie płonął żywym ogniem jak przy 810 czy okiełznali żywioł?
      • avatar
       Dudzio993
       -9
       Warto chyba dodać, że Apple'a procesory mają tylko dwa rdzenie :)
       • avatar
        ShifteD
        0
        ja jestem za tym producentem który wkońcu zamiast rdzeni do procesora bedzie pchał amperogodziny do baterii..