Gry

Fable III na PC inne niż konsolowe?

przeczytasz w 1 min.

Peter Molyneux przyzwyczaił nas do tego, że nie lubi zwykłych konwersji gier z Xbox 360 na PC.

W ten oto sposób Fable doczekało się rozszerzonej edycji Fable: The Lost Chapters, natomiast trzecia część również doczeka się kilku zmian i innowacji, szumnie zapowiadanych przez Molyneux, który powoli - niestety - z największego wizjonera w świecie gier komputerowych, zaczyna wyrastać na największego mitomana.

 Warto przeczytać:
 

Spora obsuwa Heroes VI

Opinie na temat szefa Lionhead Studios to jednak sprawa drugorzędna, bowiem Fable to seria bardzo dobra (choć specyficzna), a fani z wypiekami wyczekują na powrót gry na pecety. Przypomnijmy - druga część nie doczekała się konwersji pozostając xboksowym "exclusivem".

Najważniejszym dla naszych czytelników faktem jest dostosowanie gry do możliwości współczesnych pecetów, a więc i wyższych rozdzielczości niż te, które oferują konsole. Lionhead obiecuje również, że znacząco przebudowano sterowanie. Wyeliminowano z interfejsu typowo konsolowe elementy i dodano nowe, tak by klawiatura do pary z myszką była w użyciu równie wygodna co pady.

Nowością ma być specjalny tryb hardcore, w którym najlepsi gracze będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w na ogół dość prostym Fable. Cieszy też informacja na temat DLC - konsolowcy musieli za nie płacić, na pecetach dostaniemy je za darmo. Więcej detali w materiale filmowym.

Źródło: youtube

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Można już na Steam'ie kupić pre-ordera
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Dziękuję Ci Microsoft za ten port, serio! Cieszę się. Teraz czekam aż Ed Boon potwierdzi nowego MK na PC.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    na "trójkową" wersję lost chapters szczerze mówiąc liczyłem, ale miło, że dorzucą DLC i zmodyfikują sterowanie
    • avatar
     Jakub Kralka
     0
     A ja parę dni temu przeszedłem w końcu Fable II. Z jednej strony taka fajna gra z ogromnym potencjałem, a z drugiej już kolejny raz czuję, że nie wykorzystuje nawet połowy swoich możliwości. Do tego dochodzi bardzo słaba, wtórna wręcz fabuła. A co Wy sądzicie o serii Fable, czy to tylko ja tak marudzę, czy to powszechna opinia :)?
     • avatar
      mutissj
      0
      dobre i to dla pecetowców z Fable 1 przejdę na Fable 3, fabularnie na pewno się połapie :/
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ludzie dajcie sobie spokój z fable,ta gra to przeciętniak,nie ma czym się podniecać,jest masa lepszych gier które niestety nie zostały przeniesione z konsol a Molyneux to żaden wizjoner tylko zwykły kłamca mitoman,naobiecywał niestworzonych rzeczy a wyszła kupa.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        http://www.blisteredthumbs.net/2011/01/aj-top-reasons-fable-3/
        • avatar
         racedriver
         0
         pc rzadzi